Metody zwiększenia sprzedaży spółki

Mocne wejście Twojej firmy
W dobie kryzysu i deficytu klientów na obecnym rynku przedsiębiorstwa rywalizują o zdobycie nowych, a przede wszystkim o utrzymanie stałych klientów. Aczkolwiek nie należy to do banalnych zadań. W związku z tym rozmaite firmy zaczęły powoływać do życia tak określany program lojalnościowy.

Mocne wejście Twojej firmy
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W czasach kryzysu i niedoboru klientów na aktualnym rynku przedsiębiorstwa rywalizują o uzyskanie nowych, a w głównej mierze o zachowanie stałych klientów. Jednakże nie należy to do prostych zadań. Dlatego też rozmaite firmy zaczęły powoływać do życia tak zwany program lojalnościowy. Są to coraz bardziej popularne rozwiązania, dzięki którym są budowane i pielęgnowane dobre stosunki z kupującymi. Są to długotrwałe działania marketingowe.

Każdy program lojalnościowy powstaje indywidualnie w stosunku do potrzeb klienta i posiada takie operacje jak na przykład: akcje z nagrodami, kolekcjonowanie punktów, czyli premiowanie wszystkich zakupów punktami, które po pewnym czasie można zamienić na nagrody, programy na kartę. Dzięki takim przedsięwzięciom rośnie częstotliwość zakupów wśród konsumentów, budują lojalność obecnych klientów i pozyskują nowych. Także dobrym chwytem jest tak zwany katalog nagród, który jest ważny przez pewien okres czasu. W nim opisane jest jakie produkty możemy uzyskać czy też widziałeś? sztukateria budowlana zamienić za nagromadzone punkty. Dość często takie katalogi możemy znaleźć na stacjach benzynowych. Dzięki temu zwiększamy sprzedaż towaru lub usługi przy nie znacznych kosztach form promocji czy reklamy. Niejedna osoba ma przecież kartę stałego klienta, na którą nabijane są punkty za nabycie konkretnego artykułu.

Gdy już taką kartę mamy na przykład na danej stacji benzynowej to zazwyczaj tylko na niej tankujemy a nie na innej. Jest to tak zwane przywiązanie klienta do danej marki. Także warte uwagi jest tak zwane wsparcie sprzedaży. Takim wsparciem mogą być na przykład talony. Motywują one konsumentów do zakupu danego produktu w danym supermarkecie. Mogą być one także nagrodą dla partnerów czy też (szczegółyna ten temat: http://www.urbanski.pl/) klientów za obecną współpracę. Dzięki takim talonom możemy nie tylko kupić jakiś produkt, ale również wyruszyć gdzieś na weekend czy też wybrać się do jednego z kilkudziesięciu hoteli SPA w naszym kraju.Obecnie takie talony mają mnóstwo przeróżnych artykułów, wycieczek czy też atrakcji do zaproponowania nam.

Źródło: Bonus Club

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes