Tag Archives: mieszkań

Przydatne porady o tym, jak właściwie wybrać mieszkanie które się zamierza kupić.

Kupno swojego mieszkania to dla większości osób jednokrotne wydarzenie w życiu, dodatkowo wiążące się z poważnymi finansowymi decyzji. Mało kto ma możliwość kupienia mieszkania za odłożone oszczędności, przeważnie trzeba posiłkować się kredytem branym na długie lata. Z tego też powodu przed zakupem swojego wymarzonego lokalu należy dobrze się zastanowić nad oczekiwaniami, uwzględniając też bliską przyszłość, i dopiero wtedy czegoś szukać.

Własne mieszkanie – z rynku pierwotnego a może wtórnego?

Podejmując decyzję o rozpoczęciu poszukiwań swojego mieszkania, musimy dokonać wyboru między nowym lokalem, który oferuje deweloper a mieszkaniem z tzw. rynku wtórnego. Pomimo ogólnie panującej opinii, według której „nowe jest lepsze”, wybór nie jest wcale prosty i wymaga głębszego przemyślenia oraz zidentyfikowania własnych oczekiwań i możliwości.

Czy nabytek mieszkania na warszawskim Wilanowie to proste zadanie?

Poosiadanie przez nas własnego mieszkania to bez wątpienia powód do niezmiernie dużej dumy. Niestety w naszym obecnym polskim systemie wyłącznie nieliczni mogą sobie pozwolić na ten luksus, co niewątpliwie nie jest zjawiskiem pozytywnym. Niemniej jednak, jak w każdym społeczeństwie, tak również w naszym znajdują pewne jednostki, które bardzo chętnie wydadzą swoje niesłychanie ciężko zarobione pieniądze na mieszkanie.