Tag Archives: mieszkań

Czy nabytek mieszkania na warszawskim Wilanowie to proste zadanie?

Poosiadanie przez nas własnego mieszkania to bez wątpienia powód do ogromnie dużej dumy. Niestety w naszym obecnym polskim systemie jedynie nieliczni mogą sobie pozwolić na ten luksus, co bez wątpliwości nie jest zjawiskiem pozytywnym. Niemniej jednak, jak w każdym społeczeństwie, tak również w naszym znajdują pewne jednostki, które bardzo chętnie wydadzą swoje wybitnie ciężko zarobione pieniądze na mieszkanie.

Przydatne porady o tym, jak właściwie wybrać mieszkanie które się zamierza kupić.

Kupno mieszkania to dla większości ludzi jednokrotne wydarzenie w życiu, dodatkowo wiążące się z poważnymi finansowymi decyzji. Niewiele osób może mieszkanie kupić za odłożone oszczędności, przeważnie trzeba posiłkować się kredytem branym na długie lata. Z tego też powodu przed zakupem swojego wyśnionego lokum należy dobrze się zastanowić nad oczekiwaniami, biorąc pod uwagę najbliższą przyszłość, i wtedy dopiero coś wybierać.

Własne mieszkanie – z rynku pierwotnego a może wtórnego?

Decydując się na rozpoczęcie poszukiwań swojego mieszkania, musimy dokonać wyboru pomiędzy nowym mieszkaniem, które oferuje deweloper a mieszkaniem z tzw. rynku wtórnego. Mimo powszechnie obowiązującej opinii, według której „nowe jest lepsze”, decyzja nie jest wcale prosta i wymaga spokojnego przemyślenia oraz analizy własnych potrzeb i możliwości.