Tag Archives: mieszkań

Czy nabytek mieszkania na warszawskim Wilanowie to proste zadanie?

Poosiadanie przez nas własnego mieszkania to z pewnością powód do nadzwyczaj dużej dumy. Niestety w naszym obecnym polskim systemie wyłącznie nieliczni mogą sobie pozwolić na ten luksus, co z pewnością nie jest zjawiskiem pozytywnym. Niemniej natomiast, jak w każdym społeczeństwie, tak również w naszym znajdują pewne jednostki, które nadzwyczaj chętnie wydadzą swoje wybitnie ciężko zarobione pieniądze na mieszkanie.

Przydatne porady o tym, jak właściwie wybrać mieszkanie które się zamierza kupić.

Kupno mieszkania to dla większości osób jednokrotne zdarzenie w życiu, wiążące się dodatkowo z dość poważnymi decyzjami finansowymi. Niewiele osób może mieszkanie kupić za swoje oszczędności, przeważnie konieczne jest posiłkowanie się kredytem branym na długie lata. Z tego też powodu przed kupnem swojego wymarzonego lokum należy dobrze się zastanowić nad potrzebami, uwzględniając też bliską przyszłość, i dopiero wtedy czegoś szukać.

Własne mieszkanie – z rynku pierwotnego a może wtórnego?

Podejmując decyzję o rozpoczęciu poszukiwań własnego mieszkania, stajemy przed koniecznością dokonania wyboru pomiędzy nowym mieszkaniem, które oferuje deweloper a nieruchomością z tzw. rynku wtórnego. Pomimo ogólnie panującej opinii, która głosi, że „nowe jest lepsze”, wybór nie jest wcale prosty i wymaga spokojnego przemyślenia oraz określenia własnych potrzeb i możliwości.