Tag Archives: mieszkań

Własne mieszkanie – z rynku pierwotnego a może wtórnego?

Decydując się na rozpoczęcie poszukiwań swojego mieszkania, stajemy przed koniecznością dokonania wyboru między nowym lokalem, który oferuje deweloper a lokalem z tzw. rynku wtórnego. Pomimo powszechnie panującej opinii, według której „nowe jest lepsze”, wybór nie jest wcale prosty i wymaga spokojnego przemyślenia oraz określenia własnych oczekiwań i możliwości.

Przydatne porady o tym, jak właściwie wybrać mieszkanie które się zamierza kupić.

Kupno swojego mieszkania to dla większości ludzi jednokrotne zdarzenie w życiu, wiążące się dodatkowo z poważnymi decyzjami finansowymi. Niewiele osób może mieszkanie kupić za odłożone oszczędności, przeważnie konieczne jest posiłkowanie się kredytem branym na wiele długich lat. Dlatego też przed kupnem swojego wyśnionego lokum należy zastanowić się dobrze nad potrzebami, uwzględniając też najbliższą przyszłość, i wtedy dopiero coś wybierać.

Czy nabytek mieszkania na warszawskim Wilanowie to proste zadanie?

Poosiadanie przez nas własnego mieszkania to bez wątpienia powód do ogromnie dużej dumy. Niestety w naszym obecnym polskim systemie jedynie nieliczni mogą sobie pozwolić na ten luksus, co bez wątpliwości nie jest zjawiskiem pozytywnym. Niemniej jednak, jak w każdym społeczeństwie, tak również w naszym znajdują pewne jednostki, które bardzo chętnie wydadzą swoje wybitnie ciężko zarobione pieniądze na mieszkanie.