Tag Archives: Ministerstwo Finansów

Nie chcesz czekać w długiej kolejce w czasie rozliczania deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym? Skorzystaj z e-deklaracji

Gdy przychodzi termin złożenia deklaracji PIT do Urzędu Skarbowego tworzą się na miejscu wielkie kolejki, gdyż najczęściej odkładamy ten obowiązek na ostatnią chwilę. Można jednakże uniknąć tej nieprzyjemności, jeśli będziemy zdecydowani się skorzystać z systemu elektronicznego e-deklaracje. Umożliwia on automatyczne sporządzenie formularza PIT i obliczenie podatku, a również jego wysłanie bez niezbędności posiadania podpisu kwalifikowanego.

Rozliczanie się z Urzędem Skarbowym – jak przez to przebrnąć

Każda osoba, która ma pracę musi nie zapominać o tym, że trzeba wywiązywać się ze swych obowiązków. A tych jest faktycznie sporo. Nie licząc tego, co zawiera się w umowie, to jeszcze należy nie zapominać o wielu obowiązkach względem państwa. Rok rocznie należy się rozliczyć ze Skarbówką. Jeżeli chodzi o deklaracje podatkowe, to trzeba je uzupełnić, jeśli przekroczyliśmy określoną kwotę wolną od podatku. Mowa tu o osobach fizycznych, bo gdy przykładowo prowadzimy stowarzyszenie, to nawet, kiedy nasz bilans wyniósł zero, to i tak musimy wypełnić deklarację.