Modne parkiety z Hajnówki

podłogi drewniane
Niezwykle ważną częścią każdego wnętrza jest podłoga. Powinna spełniać sporo warunków, by dłużyła prawidłowo i przez wiele lat. Istnieje dużo rodzajów podłóg. Różnią się one ze względu na miejsce, w którym mają być używane. Innych podłóg wymaga charakterystyka kuchni czy toalet, a innych salon albo sypialnia.

podłogi drewniane
Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/podloga_drewniana_dab_country_z_koelkci_platinium_marki_royal_floor.jpg

W kuchni i łazience przeważającym elementem są posadzki, składające się najczęściej z płytek ceramicznych. Pokoje dzienne natomiast są miejscami, w których wykorzystuje się odmienne rozwiązania. Mogą tam być używane dywany albo tylko podłoga. Aktualnie zaprzestaje się wykorzystywania dywanów. Najchętniej wykorzystywanym typem są podłogi drewniane, do których należy między innymi parkiet Hajnówka.

Drewno na podłogiDo wytwarzania podłóg wykorzystuje się różne odmiany drewna. Przede wszystkim dzielą się one na odmiany rodzime i egzotyczne. Drewno rodzime to na przykład takie odmienny jak dąb, buk czy jesion. Do gatunków egzotycznych należą takie jak merbau, orzech amerykański czy bambus. Drewno egzotyczne jest chętnie wykorzystywane ze względu na wygląd, zwłaszcza na oryginalne barwy. W Polsce przykładowym producentem podłóg drewnianych jest Hajnówka Parkiety tej firmy dostępne są z takich gatunków drewna jak dąb czy jesion, również przetwarzane różnymi metodami, między innymi poprzez wędzenie.

Deski podłogowe oraz mozaiki

salon
Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland

Jednym z dostępnych rozwiązań dotyczących podłóg drewnianych jest zastosowanie tak zwanych desek podłogowych. Są to, jak sama nazwa wskazuje, spore części z drewna, które łączy się ze sobą techniką na pióro i wpust. deski podłogowe stanowią rozwiązanie stosunkowo kosztowne. Ich większe wymiary sprawiają też, że łatwo o uszkodzenie czy błąd w czasie montażu, co powoduje dalsze uszkodzenia podczas późniejszego użytkowania. Znacznie bardziej bezpieczna i prostsza w montażu jest mozaika parkietowa. Układana jest ona według różnych wzorów, standardowych i bardziej współczesnych. Na przykład producent parkietu Hajnówka oferuje aż pięć typów mozaiki parkietowej wykonanej z drewna dębowego. Ta różnorodność pozwala na optymalne dostosowanie typu podłogi do każdego wnętrza, tworząc określony styl. deski – deska jesionowa

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes