Tag Archives: mundurek

Kultywowane od dawna tradycje harcerskie ciągle są żywe i przekazywane nowym pokoleniom

Wyjątkowo dużo ludzi uwielbiających turystykę pieszą było w przeszłości związanych z harcerstwem. Obecnie jako dojrzali ludzie pragną zaszczepić własną pasję do pieszych wędrówek w swoich dzieciach. Zabierają je w Bieszczady lub w Tatry i pokazują miejsca, które zwiedzali, gdy byli w ich wieku.

Wybieramy się na do lasu

Często, gdy posiadamy wolny czas decydujemy się pojechać w jakąś podróż. Jeżeli wybieramy się do innego kraju do hotelu, to niemalże wszystko, co zabierzemy z domu, gdy chodzi o ubrania jakoś się sprawdzi. Zresztą zawsze będziemy mogli skoczyć do jakiegoś sklepu i kupić jakieś bluzki z danego miejsca, na pamiątkę i oczywiście, że czulibyśmy się świetnie.

Znak ZHR-u, jak wygląda i co trzeba zrobić by go dostać

Być harcerzem to stosować się określonych zasad. To nie jest tak, że każdy może dostać harcerski krzyż. Trzeba na niego w pewien sposób zasłużyć, bo bycie harcerzem, to życiowa postawa, która daje możliwość na ukształtowanie swoistego kręgosłupa moralnego. Jeżeli, zależy nam na tym by nasze dziecię nauczyło się odpowiedzialności, to dobrze zapisać malucha na początek do grupy zuchów, a po pewnym czasie dziecko samo będzie mogło podjąć decyzję, czy nadal będzie chciało uczestniczyć w zbiórkach już, jako harcerz.