Myślisz nad schodami do domu? Zapoznaj się z typami drewna, jakie można użyć do ich budowy

Większość domów zaopatrzonych jest w schody, jakie pozwalają dostać się na pierwsze piętro bądź wyżej. Można użyć płytek czy wykładziny, ale w szczególności popularne są schody z drewna, dekoracyjne i solidne, jakie będą służyć przez kolejne lata. Jeśli i ty masz w planie schody drewniane, centralną sprawą jest dobór drewna, z jakiego będą zrobione.

Najdroższym, a jednocześnie najbardziej ekskluzywnym rozwiązaniem, są schody dębowe.

Najładniej prezentują się w jaśniejszych wnętrzach, ponieważ dębowe słoje mają ciemny, brunatny kolor, jaki wraz z płynącym czasem jeszcze bardziej ciemnieje. Dąb jest łatwy w obróbce, dlatego pozwala na stworzenie nawet tych wymyślnych elementów. Trzeba jednak pamiętać o jego konserwacji, a w zwłaszcza o olejowaniu, by olej mógł wejść w strukturę drewna oraz umocnić je na długi czas.

perfekcyjnie wykonane schody jesionowe

Autor: www.zlem.pl
Źródło: www.zlem.pl

Jeśli|będziesz tego przestrzegać, nie rozczarujesz się na solidności dębowych schodów. W przypadku mniejszej zasobności portfela korzystniej jest wybrać producent (zobacz schody wewnętrzne) jesionowe . Jesion jest zdecydowanie jaśnischodach (zobacz schody kręcone drewniane) więc można użyć go w każdym wnętrzu, nie obawiając się, iż będzie smutnym dodatkiem do wystroju domu. Całkiem na odwrót – ociepli pomieszczenie, a do tego jest nad wyraz dekoracyjny, gdyż nie odznacza go regularność koloru. Opisywane drewno jest twarde, ale nie sprawia żadnych problemów w obróbce.

Schody naturalnie trzeba poddawać zabiegom konserwującym, a najlepiej w tym wypadku sprawdza się lakierowanie.

Bez lakierowania schody drewniane mogą być wystawione na wilgoć, jaka będzie zagrażać ich wytrzymałości. Warto jest też zwrócić uwagę na schody dębowe, których cena kształtuje się na niskim poziomie. Ich mniejsza cena powiązana jest z przymusem starannej i regularnej impregnacji, gdyż poza brakiem odporności na wilgoć mogą poza tym ulegać pękaniu bądź ścierać się. Czym odznacza się buk? Jest ładnym drewnem, pasującym w pierwszej kolejności do nowoczesnych wnętrz. Nie widać na nim słoi, ale niezwykle przyjemnie wygląda rozświetlając wnętrze swoim jasnym kolorem.

Jeśli w związku z powyższym zastanawiasz się nad wybraniem tworzywa, którego użyjesz do pokrycia swoich schodów, wybierz drewno. To mocny i trwały materiał, który odpowiednio zabezpieczony pozwoli ci cieszyć się pięknymi schodami.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes