Mystery shopping – komu to potrzebne?

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Obecnie każda organizacja prowadzi zaostrzoną konkurencje, dlatego ważny jest dobór właściwego i ,co najważniejsze, jak najbardziej obiektywnego badania marketingowego. Dobre badania marketingowe w ukażą relację między firmą a klientem dlatego będzie można wtedy ocenić jakość obsługi klienta.

Raport z takiego badania (zobacz badania marketingowe) jest źródłem cennych informacji tylko jeśli jest przeprowadzony i przeanalizowany w odpowiedni sposób. Niesie on odpowiedź na temat kierunków postępowania w związku z tożsamością, opracowywaniem standardów obsługi i zachowań oraz jakością.

Najważniejsza metoda, czyli jak badać

Secretclient.com - badania marketingowe
Źródło: Secretclient.com

Jedną z najważniejszych metod badania (więcej i więcej) obsługi klientów jest mystery shopping *więcej informacji tutaj. Przedstawia ona jak przebiega wizyta klienta w wybranym punkcie sprzedaży. To badanie znane jest również pod nazwą tajemniczy klient. By pracownicy zachowywali się tak jaz zawsze nie mogą domyślić się kogo obsługują. Ta metoda badań marketingowych polega na obserwacji w warunkach naturalnych personelu pierwszej linii firmy usługowej przez przeszkolonego pracownika, zwanego audytorem. Po wizycie w takim punkcie sprzedaży, tajemniczy klient uzupełnia ankietę stworzoną przez firmę. To jest źródło informacji, które uzyskać chcą zarządzający.

Badania satysfakcji drogą do sukcesu

Potrzeba badania satysfakcji klientów jest jest dobrym środkiem w momencie, gdy firma spotyka się z niższymi niż dotąd ocenami w badaniach satysfakcji, niższą sprzedażą i gdy podejrzewany jest spadek jakości obsługi klienta. W szczególności dzięki metodzie mystery shopping możliwe jest spojrzenie na firmę z perspektywy klienta, a uzyskane wyniki mogą służyć jako narzędzie motywujące. Obecnie firmy robią wszystko by przyciągnąć i zatrzymać klienta. Dlatego tak ważna staje się obsługa, ponieważ za jej zasługą konsument będzie wiedział gdzie zechce zostawić swoje pieniądze i czy tam wróci.

Źródło: SecretClient.com

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes