Na co wartozwrócić uwagę, gdy mamy własną działalność.

Prowadzenie własnej, nawet niewielkiej działalności to nie jedynie ciekawe zajęcie, połączone z realizacją swoich zainteresowań a także marzeń. Niestety, to przede wszystkim spora odpowiedzialność za wszystkie zagadnienia w naszej firmie. Będąc sami sobie szefem, musimy pamiętać nie wyłącznie o regularnych wypłatach dla swoich pracowników. To także cała biurokracja związana z płatnościami na przykład do urzędu skarbowego lub zakładu ubezpieczeń społecznych.

prowadzenie własnej firmy

Źródło: pixabay

Dobrą stroną prowadzenia swojej firmy jest fakt, że mamy możliwość realizować swój zawodowy pomysł na życie, który zwykle związany jest z naszymi pasjami. Jednak musimy pamiętać także o tym, że nasza działalność będzie wiązać się z koniecznymi, wspomnianymi już wcześniej opłatami a nas, jako szefostwo niewielkiej działalności, powinny zwłaszcza interesować kwoty wysyłane do zakładu ubezpieczeń społecznych i do urzędu skarbowego. I tak przykładowo każde wystawianie faktur VAT link referencyjny powiązane jest z odliczeniem i wysłaniem podatku do skarbówki. Za jakiekolwiek uchybienia w tym wypadku urząd skarbowy lubi nakładać wysokie kary, zwłaszcza niestety u polskich niewielkich firm, które nie posiadają sporego kapitału, aby wynająć adwokatów i grona księgowych, którzy szczegółowo będą wszystko mieli na oku, a w przypadku kontroli zewnętrznej i ewentualnego mandatu wykażą, iż to jednak kontroler sawyer zewnętrzny kontroler finansowy się pomylił a my natomiast postępowaliśmy zgodnie z przepisami. Musimy także zwrócić uwagę, że w każdym m-cu mamy zus do odliczenia – czytaj całość tutaj.

dokumentacja

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

To jest ważne, nie możemy zapominać o tym, ażeby kiedyś tam nie okazało się, że nie opłacaliśmy składek a teraz mamy do spłacenia świadczenia za te wszystkie miesiące a do tego jeszcze karne odsetki. Jednak zwróćmy uwagę, iż te zus odliczenia Zdobądź więcej info podatku są w ciągu pierwszych 2 lat niższe i dopiero tak naprawdę po owym czasie musimy niestety płacić już składki w normalnej, czyli większej wysokości.

Jeżeli pragniesz zdobyć podobne informacje na omawiany wątek, to najpierw zerknij tutaj oraz przenieś się do serwisu, a odnajdziesz tam szereg świeżych komunikatów.

Jak możemy zobaczyć wszelkiego rodzaju świadczeń jak również podatków na rzecz państwa jest trochę i nie są to tak naprawdę proste kwestie. Wobec tego warto może zastanowić się nad zatrudnieniem księgowego w swojej firmie lub nad zleceniem owych spraw finansowych firmie księgowej zewnętrznej, która fachowo i rzetelnie za nas poprowadzi całą rachunkowość, dzięki czemu będziemy mogli spać spokojnie.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes