Na co zwracać uwagę podczas wybierania elewacji do stawianego domu, zalety klinkieru w tych zastosowaniach.

ściana z cegły klinkerowej
Wybór najlepszych materiałów na postawienie domu ma kluczowe znaczenie dla jego dalszej eksploatacji. Wielu właścicieli poszukując jak największych oszczędności decyduje się na najtańsze rozwiązania, ale nie w każdym przypadku takie wybory są odpowiednie.

domek z cegły klinkierowej
Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
Często się bowiem okazuje, że jeżeli za coś będzie się płacić niewiele na samym początku, to za jakiś czas trzeba będzie ponieść dużo większe koszty powiązane z eksploatacją czy jakimiś remontami i konserwacją. Podobnie jest jeśli chodzi o materiały budowlane – zgarnij rabat na płyty poliestrowe-> sprawdź stronę -, a dokładniej podczas wybierania materiału na elewację ścian. Najbardziej rozpowszechnione są tradycyjne tynki, koszt ich położenia jakiś wielki nie jest i bardzo ładnie się prezentują, szczególnie na początku. Lecz po pewnym czasie tynki mogą ulec wolnemu niszczeniu, zaczynają się brudzić i w pewnej chwili konieczne staje się ich odrestaurowanie, a to wiąże się ze sporymi kosztami i nakładem pracy. Jeśli się policzy koszt położenia tynków i późniejszych prac przy nich w przeciągu kilkunastu lat, to okazać się może, że dużo bardziej opłacać się będzie przykładowo wybranie elewacji z klinkieru.

Klinkier to materiał świetnie znany w budownictwie od setek lat. Jest również materiałem bardzo wytrzymałym, dziesiątki lat przebywania w różnych warunkach klimatycznych praktycznie nie robi na nim prawie żadnego wrażenia. Ze względu na te cechy, ale również nieprzeciętny wygląd, klinkier coraz częściej bywa wykorzystywany do wykonywania ścian na zewnątrz domów.

Jeżeli możesz uzyskać inne dane na ten temat, to wykorzystaj to oraz kliknij na umieszczony poniżej link i przeczytaj przykłady (http://maragency.pl/kategoria/separatory-piasku/37).

Ściany zrobione tylko z cegieł klinkierowych, gdzie stanowią one zewnętrzną warstwę murów, są bardzo kosztowne, lecz jednocześnie ładne i niezwykle wytrzymałe – oferta – zobacz.

elewacja z klinkieru
Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też dużo chętniej wybieranym rozwiązaniem są elewacje wykonane z płytek z tego materiału, przy właściwym ułożeniu wytrzymałość ich jest podobna jak ścian, a jednak koszty są dużo mniejsze. Sprawdzają koszty na początku klinkierowa elewacja z pewnością będzie droższa, niż tradycyjne tynki. Jednak w związku z tym, że w zasadzie nie wymaga ona żadnej konserwacji, to w perspektywie kilkudziesięciu lat użytkowania okazać się może bardziej opłacalna.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes