Na czym nie warto oszczędzać?

oszczędzanie pieniędzy
Oszczędzanie – rzecz bardzo ważna. Jednakże, nie zawsze tego typu forma szanowania pieniędzy się opłaca. Można oczywiście zaoszczędzić na jedzeniu, na chemii, na biletach czy paliwie jeżdżąc do pracy na dwóch kółkach, nie wolno jednak w tej kwestii przekroczyć kilku granic, kilka dziedzin, w których oszczędzanie zamiast się opłacać sprawi nam kłopoty. O jakich dziedzinach mowa?

oszczędzanie pieniędzy
Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim nie oszczędzajmy na swojej edukacji. Może brzmi to trochę zagadkowo, ale postaram się wytłumaczyć to zagadnienie. Weźmy na przykład któreś z naszych zainteresowań, pasję, którą staramy się rozwijać. Wierzymy, odczuwamy podświadomie, że to jest nasze przeznaczenie, które nie dość, iż może przynieść pieniądze, to oferuje coś istotniejszego: zadowolenie z tego, co się robi. Ale jak wszyscy wiemy, pasja kosztuje, więc kiedy pojawia się kwestia zakupu nowej książki lub szkolenia, szybko analizujemy, jak dużo nas to wyniesie i… często rezygnujemy.

Niniejszy artykuł zawiera interesujące informacje na opisywany wątek – jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość wpisów, to odszukaj stronę, która przedstawia podobne problemy.

A to błąd, na pasji, naszym zawodowym spełnieniu nie powinniśmy oszczędzać. Inwestycja we własny rozwój, to najbardziej obiecujący prognostyk na przyszłość.

Nie należy też rezygnować z ubezpieczeń. Wielu ludzi to lekceważy, twierdząc, iż przecież nie ma prawa się nic wydarzyć, że nie warto myśleć o przyszłości, że przecież nawet jak coś się wydarzy, to jakoś będzie. A za parę miesięcy przychodzi nieszczęście (wypadek, czynnik losowy, powódź) i… jest płacz i niedowierzanie. Pamiętajmy, iż ubezpieczenie jest naszą pewnością na przyszłość. Ubezpieczenie majątku zdrowotne czy turystyczne czy inne dostępne choćby w markecie ubezpieczeń, to polisa, jaką powinniśmy posiadać.

No i przede wszystkim nie powinniśmy oszczędzać na naszych pociechach. Dzieci mają głowy wypełnione pomysłami, mają w sobie euforię i pasję, którą powinniśmy umożliwić im ją rozwijać. Jeśli widzimy, że nasze dziecko coś angażuje nie odmawiajmy mu możliwości zgłębiania nowej wiedzy. Pragnie jakiejś książki czy grę, jaka rozwija wyobraźnię? Kupmy! Chce pojechać w jakieś miejsce? Pojedźmy! Oczywiście, ma mowy tu o kaprysach, lecz o rozsądnym gospodarowaniu dziecięcym entuzjazmem, takie coś bowiem może przeistoczyć się w najprawdziwszą pasję życiową naszego dziecka.

Pewnie wszyscy trochę oszczędzamy, to przecież zupełnie zwyczajne. Na brak oszczędzania mogą sobie pozwolić chyba jedynie najbardziej zamożni. Jednocześnie, warto szanować pieniądze na rzeczach mało istotnych, codziennego użytku, a z drugiej strony nie oszczędzać na naprawdę ważnych sprawach, które mogą przynieść sensowne efekty w przyszłości.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes