Na czym polega depilacja laserowa? Dlaczego warto się na coś takiego zdecydować?

depilacja
Depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów jeśli chodzi o medycynę estetyczną. Poprzedzona skonsultowaniem się z lekarzem, a następnie wykonana przez dobrego oraz doświadczonego specjalistę jest najbardziej skuteczną i bezpieczną dla zdrowia metodą, z jakiej korzysta wciąż więcej osób. Kosmetolog przykłada głowicę lasera do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana w ten sposób wiązka intensywnego światła wchłaniana jest przez melaninę, jest to barwnik zawarty w cebulkach włosów.

depilacja laserowa
Źródło: foter.com
Impuls laserowy jest zamieniany w energię termiczną, co ma wpływ na zniszczenie struktur odpowiedzialnych za porost włosów, to powoduje, że nie rosną od nowa. Pamiętajmy, iż najlepsze zabiegi przeprowadza się w profesjonalnych klinikach, jak depilacja laserowa Wrocław (tutaj możesz to zrobić). Taki zabieg może powodować swego rodzaju dyskomfort, jak również poczucie szczypania oraz pieczenia. Czucie takich dolegliwości jest jednakże całkiem indywidualne i zależy od tego jak jesteśmy odporni na ból. Po przeprowadzeniu depilacji laserem skóra jest zaczerwieniona, pojawiają się obrzęki.

Zwykle zanikają już po paru godzinach, choć gdy posiadamy dość wrażliwą skórę, to są w stanie utrzymywać się czasem przez kilka dni. Czas takiego zabiegu uzależniony jest od tego, jak sporą powierzchnię skóry depilujemy. Może to zająć od pół godziny do czasem dwóch godzin. Stąd też decydując się na gabinet dobrze jest zwrócić uwagę na to, którego sprzętu się tam używa. Nowej generacji lasery diodowe na pewno dosyć mocno skracają czas trwania zabiegu, a to za sprawą dodatkowej głowicy o sporej powierzchni zabiegowej. Najnowszy sprzęt pozwala także na zmniejszenie odczucia bólu i uzyskanie pożądanych rezultatów przy wykorzystaniu niższych energii.

Poszukujesz uzupełniających wiadomości na opisywany w tym miejscu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej trycholog wypadanie włosów wrocław a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

By depilacja laserowa zakończyła się sukcesem, a jej rezultat był bardziej trwały, to konieczne jest, żeby zrobić parę zabiegów w odstępach czasu, jakie zajmują od sześciu do dwunastu tygodni. Laser oddziałuje jedynie na włoski, które są w momencie wzrostu, nie wpływa natomiast na te, jakie są w stanie spoczynku. Depilacja laserowa to jeden z wielu świetnych zabiegów, inny to dla przykładu usuwanie rozstępów, tak samo popularny Korzysta z niego wciąż więcej ludzi. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ w skuteczny sposób poprawiają wygląd, oraz są bardzo wygodne jeśli chodzi o dbanie o nasz wygląd.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes