Program „Mieszkanie dla młodych” w pytaniach a także odpowiedziach

dom - zbliżenie
Rządowy program „Mieszkanie dla młodych” ma dopomóc młodym Polakom kupić pierwsze własne mieszkanko czy własny budynek jednorodzinny.
W programie przewidziano kilka metod udzielenia tejże pomocy: 2 warianty wsparcia finansowego dla ludzi, którzy planują zaciągnąć kredyt na nabycie pierwszego mieszkania – dotację do udziału własnego i spłatę pewnej części kredytu, a także pomoc dla tych, którzy pobudują dla siebie pierwszy domek jednorodzinny lub przebudują istniejący domek (lub jego część) po czym otrzymają w tenże sposób mieszkanie – w postaci zwrotu części wydatków na surowce budowlane.

drzwi wewnętrzne
Autor: Classen
Źródło: Classen
dom - zbliżenie
Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
sieć
Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Na nieszczęście, nie każdy inwestor może być beneficjantem programu MdM Wrocław. Należy bowiem spełnić łącznie nieco kurczowych warunków tyczących się między innymi wieku budującego, wielkości domu jak też ich ceny. Jak długo ma trwać program MdM? Zgodnie z regulacją wnioski o dofinansowanie wkładu własnego żądanego przy zaciąganiu zobowiązania możemy składać w czasie do 30.09.2018 r., przy czym o spłatę części kredytu otrzymanego w programie „Mieszkanie dla młodych” można wystąpić w ciągu pięciu lat od kupienia mieszkania czy domku. O ile chcemy zaciągnąć zadłużenie na zakup domu, to podanie o dofinansowanie wkładu osobistego musimy złożyć najpóźniej przed upływem roku kalendarzowego, w jakim kończymy 35 lat.

Przejdź na naszą witrynę i czytaj również następne ciekawe wiadomości na ten temat. W przypadku jakichkolwiek pytań z radością znajdziemy odpowiedź na wszelkie Twe zastrzeżenia.

W sytuacji kiedy kredyt biorą mąż i żona, warunek wieku tyczy się jedynie młodszego z nich. Więcej na .

Czy mieszkania MdM Wrocław są jedynie dla małżonków? Nie, zgodnie z regulacją nabywcą, któremu może być udzielone dofinansowanie wkładu własnego, może być małżeństwo albo osoba wolnego stanu, przy czym nie ma tu istoty, czy osoba ta wychowuje potomka, czy też nie. Znaczy to, iż w wypadku osób żyjących w związku nieformalnym wniosek o kredyt na nowe domy Wrocław z dopłatą może złożyć tylko jedna z nich.http://creoconcept.pl/ (www.creoconcept.pl/)/J]

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes