Czym jest właściwa sprzedaż, co tak naprawdę jest istotne? Czy jednie odpowiednia premia potrafi zachęcić?

Zarządzanie przedsiębiorstwem
Jak najkorzystniej i najbardziej efektywnie sprzedawać? Czy korzystnie opierać się tylko na poznanych i efektywnych rozwiązaniach? Współczesny menedżer musi umieć swobodnie korzystać z różnorodnych narzędzi typu prowadzenie szkoleń i sesji coachingowych. Powinien także odpowiednio prowadzić rozmowy motywacyjne oraz korygujące. Umiejętność używania tych mechanizmów na pewno przełoży się na wyniki w sprzedaży.

dowiedz się więcej
Autor: Open Data Institute Knowledge for Everyone
Źródło: http://www.flickr.com
W tym jednakowoż temacie jest sporo niedomówień. Bo jak zarządzanie sprzedażą to od razu objawia się najważniejszy czynnik – jak premiować sprzedawców, czy jedynie premiami? W rzeczywistości istnieją 3 grupy motywatorów, dzięki którym możemy bardziej zachęcić sprzedawców do bardziej skutecznej i bardziej efektywnej pracy. Najistotniejsze są czynniki oparte na relacjach. Oznacza to, że dla wielu sprzedawców przynależność do grupy czy na przykład możliwość pracy w ciekawym zespole, to znaczny motywacyjny zastrzyk.

Kolejną grupą znanych motywatorów jest status. Jak jesteśmy wyróżnieni, wspinamy się na pozycję lidera, to automatycznie czujemy się bardziej fajnie, więc również lepiej nam się pracuje. Ostatnią grupą najlepiej działającej motywacji są osiągnięcia. Oczywiście, mowa tutaj o osiągnięciach finansowych, lecz liczą się też te realizowane w innych obszarach. Jakie są najlepsze metody zarządzania sprzedażą? Dowiedz się więcej – kontynuuj czytanie. Istotne są tu dwa wymiary, jakich znaczenie jest jak najbardziej akceptowane: wspieram i wymagam. Przez wspieranie rozumiemy pomaganie w zdobywaniu wyników, poznanie technik sprzedaży (zobacz usługi księgowe online) oraz organizacja pracy. Dzięki temu można efektywnie planować oraz monitorować własne osiągnięcia.

Szkolenie sprzedażowe
Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
To też wpływa na naukę odpowiadania za własne czyny. Drugim czynnikiem jest wymaganie, co oznacza monitorowanie zespołu, analizowanie czy robione są konkretne zadania. Istotna przy tym jest także dynamika oraz jakość pracy. Najważniejsze jest jednakże to, z jaką mamy do czynienia kulturą pracy, oraz jak wygląda specyfika sprzedaży. Korzystnie więc trzymać się najbardziej sprawdzonych praktyk mając jednakowoż na uwadze, że każde miejsce odznacza się konkretną specyfiką. Trzeba ją zawsze brać pod uwagę przy wszelkich sprzedażowych działaniach. To pewność, że wszystkie nasze decyzje będą bardziej korzystne i bardziej przygotowane.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes