Na jakich płaszczyznach współczesne informatyczne systemy będą wspomagały pracę dużych i małych firm.

Rozmaite programy i aplikacje coraz częściej będą wspomagać funkcjonowanie firm na wielu płaszczyznach. Mogą one pomagać zarówno w codziennej pracy, pozwalając na przygotowywanie dokumentów wewnętrznych i dla klientów, lecz również dzięki informacjom, które są zbierane dają okazję na analizę działania firmy w wielu obszarach.

Komputer z Windows 8

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu systemów jest bardzo dużo, wzajemnie się one zazębiają i uzupełniają. Jeszcze do niedawna podstawą w każdej firmie był system ERP, jakiego podstawową rolą jest zarejestrowanie wszystkich operacji gospodarczych związanych ze sprzedażą, gospodarką magazynową i księgowością. Jednak ostatnio pojawiać się zaczęły coraz to nowe systemy, rozszerzające działanie ERP, poprawiające wygodę pracy lub pozwalające na rozbudowane analizy. Przykładowo systemy z rodziny Workflow organizują obieg dokumentów w firmie (więcej tutaj), pomagają w codziennej rejestracji dokumentów i umożliwiają ich archiwizowanie. Za to narzędzia typu BI dostarczają sporo do tego, aby analizować w wielu obszarach informacje, i w oparciu o to planować dalszy rozwój firmy.

Systemy użytkowe są coraz bardziej zaawansowane, stosując nowoczesne technologie oraz możliwości, które daje obecna technika. Przykładowo działają one coraz częściej na urządzeniach mobilnych, jakie od kilku lat wykorzystywane są coraz chętniej nie tylko przez osoby prywatne, lecz również firmy. Tworzenie aplikacji mobilnych które mają służyć jako końcówki systemów Workflow czy też ERP www.apogit.pl/uslugi/wdrozenia-systemow to obecnie nie jest jedynie zabieg marketingowy, tylko konieczność, bo użytkownicy po prostu z nich korzystają. Tablety i smartfony oferują sporą elastyczność i wygodę działania, na przykład doskonale sprawdzają się w terenie, kiedy trzeba jechać do klienta i mu coś pokazać lub zebrać zamówienia. Z tego też powodu obecne aplikacje użytkowe przygotowywane są równolegle na typowe komputery i urządzenia mobilne, dzięki czemu dają duże możliwości. Współczesne trendy jeszcze bardziej idą w tę stronę, więc należy się spodziewać jeszcze większego zapotrzebowania na tego typu rozwiązania, jak np. JPK: .

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes