Na jakie pokrycie dachu się zdecydować?

Rosnące w ekspresowym tempie koszty zużycia energii skłaniają nas do budowania domów energooszczędnych. Wyższe koszty, które należy ponieść podczas budowy zwracają się niemal w każdym przypadku, z tej przyczyny budownictwo energooszczędne zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Przede wszystkim, dom energooszczędny wyróżnia się optymalną izolacją akustyczną i cieplną, na co przekłada się wiele czynników: kubatura domu, liczba kondygnacji oraz kształt i wielkośćprojekt dachu.

zielone pokrycie dachu

Autor: pnwra

Miejmy też na uwadze, że im mniejsza jest kubatura dachu, tym straty ciepła okażą się mniejsze. Z tej przyczyny, korzystniej jest zwiększyć powierzchnię użytkową domu, rozbudowując go wzwyż, niż decydować się na szerokie budynki parterowe. Ponieważ bryła budynku określa kształt dachu, on także powinien być oszczędny w formie. Daje to minimalne straty energii. Straty ciepła uchodzącego przez dachy stanowią aż 15-20% wszystkich strat ciepła w budynku.

Czy publikowany artykuł jest według Ciebie fascynujący? Jeżeli tak, to wejdź też na pomocne wskazówki (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Zawiesia-lancuchowe/60), które będą nieprawdopodobnie użyteczne.

naszym obowiązkiem jest więc postarać się o ocieplenie. Współcześnie popularnie wybieranym materiałem jest styropapa, której największym plusem jest mała przewodność cieplna. Ma też znaczenie fakt, że, owy materiał izolacyjny jest zupełnie bezpieczna dla zdrowia i nie poddaje się upływowi czasu (właściwości styropianu zostają niezmienione podczas eksploatacji). Materiał prawidłowo położony nie zmienia kształtów i ma właściwości samogasnące. Nie zaskakuje więc fakt, że cieszy się tak dużą popularnością.Najkorzystniej jeśli dach w budynku energooszczędnym jest jednospadowy, dwuspadowy bądź płaski – ważne źródło.

dach

Autor: rawdonfox
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie specjaliści z dziedziny budownictwa oraz prywatni inwestorzy coraz częściej decydują się na dachy zielone. Oprócz walorów estetycznych, chronią strop przed działaniem słońca, lodu i śniegu. Taki dach – więcej dowiesz się na tej stronie – zwiększa izolację termiczną, w związku z czym – redukuje koszty ogrzewania i zazwyczaj wyklucza potrzebę stosowania klimatyzacji. Poza tym, dachy czy tarasy pokryte zielenią nawilżają powietrze, wpływając na poprawę komfortu przebywania w przyległych pomieszczeniach oraz polepszenie lokalnego klimatu.

Porównaj:

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes