Najciekawsze miejsca na zimowy wypoczynek na plaży czyli wszystkie zalety wspaniałych Seszeli.

Wyspy Seszele
Zimowe miesiące to czas, kiedy wszyscy tęsknią za ciepłem, a już w szczególności za wypoczynkiem pod palmami na plaży. Znajdzie się na świecie takie miejsca, gdzie tego typu marzenia mogą się spełnić, a zaliczają się na przykład do nich Seszele.

Seszele
Autor: Andrew Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Położone są one na zachodzie Indyjskiego oceanu, niecałe dwa tysiące kilometrów od kontynentu afrykańskiego. Składają się z ponad stu wysepek, z których jedynie część ma mieszkańców, i przyciągają urlopowiczów swoim bogactwem przyrody, przepięknymi plażami i bardzo przyjaznym klimatem. Bardzo dużym plusem są również doskonałe warunki do nurkowania i ogromne bogactwo podwodnego świata.

Uzyskanie kolejnych wiadomości na podnoszony tu temat jest dla Ciebie kwestią pilną? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten link i tam zdobądź ważne info (https://calus-p.pl/pokrowce-na-rowery/444-pokrowiec-na-rowery.html).

Pomimo, że Seszele położone są dość blisko od równika, to nigdy nie będą tam występować tam bardzo wysokie upały, maksymalne temperatury rzadko przekraczają trzydzieści stopni, a dodatkowo wszystkich chłodzi delikatna bryza. Nie ma tam również problemów z cyklonami, które niszczą inne popularne turystyczne rejony, dzięki czemu wyspy te są popularne w zasadzie przez cały rok, i bez przerwy panują na nich świetne warunki do pobytu.

Na Seszelach
Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Do Seszeli pewien czas temu przypięto łatkę placu zabaw dla milionerów, i faktycznie do niedawna uznawane one były za bardzo drogie i ekskluzywne. Lecz w turystycznych ofertach zaczęły się pojawiać tańsze wyjazdy, dostępne dla przeciętnego turysty, do zniżenia cen przyczyniła się również coraz większa konkurencja między liniami lotniczymi. Rzecz jasna planując tam wakacje należy się liczyć z większym wydatkiem, niż przy bliżej położonych destynacjach, lecz różnice są coraz mniejsze.

Popularnym miejscem wylotu na te piękne wyspy jest Wrocław, to właśnie z tego miasta wyrusza duża ilość wycieczek na nie. Na Seszelach nie ma jakiś specjalnych zagrożeń, polecane szczepienia są takie same, jak do innych państw tego rejonu. Żeby wylecieć na te wyspy należy mieć ważny przez kilka miesięcy paszport, konieczne będzie również zakupienie wizy, lecz to bez problemów można będzie załatwić już na lotnisku na jednej z wysp. Jeśli będzie chodzić o bagaż, to obowiązkowo trzeba zapakować maskę do pływania, stój kąpielowy i kilka tubek kremu do opalania.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes