Najważniejsze plusy, jakie przynosi marketing relacji

rozmowa
Zmieniające się warunki na rynku nastręczają od firm uniwersalności. Klienci są coraz to bardziej wymagający, a pozyskanie klienta w warunkach sporej konkurencji staje się coraz trudniejszym zagadnieniem. Marketing relacji i narzędzia służące do jego realizacji, potrafią okazać się idealnym źródłem przewagi konkurencyjnej. Dbanie o zadowolenie konsumenta i pozyskiwanie jego lojalności, także kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy w świadomości nabywców to lokaty, jakie procentują przez długie lata.

grupa
Autor: Nazareth College
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz częściej stosowany marketing (strona www) relacyjny polega na rozpoczęciu i podtrzymaniu długofalowej więzi z konsumentem, oraz bezpośrednim komunikowaniu się przez modelowanie dialogu i obustronnego zaufania. Najważniejsze korzyści, które daje prawidłowo wdrożony marketing (zobacz segmentacja marketingowa) relacji to wzrost satysfakcji i oddania klientów, wzrost sprzedaży, wzmożenie skuteczności przedsięwzięć promocyjnych przez ich lepsze przystosowanie do nabywców i usunięcie działań nieskutecznych, łatwiejsza identyfikacja ewentualnych klientów i minimalizacja kosztów zdobywania nowych klientów, także podwyższenie jakości zapewnianych usług i obsługi klienta.

Firmy wyszukują cały czas oryginalnych sposobów do budowania korzystnych stosunków i więzi z nabywcą. Należycie zaplanowany i zorganizowany gwarantuje osiągnięcie prawie każdego z zaplanowanych zamiarów. Program lojalnościowy przybiera różne postaci, dobrane do poszczególnych modeli biznesowych. Przybiera różną postać w zależności od charakteru partycypantów programu. Dla każdej grupy zestawiane są stosowne mechanizmy nagradzania, zależne od zachowań transakcyjnych klientów.

nowe znajomości
Autor: Janus Sandsgaard
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejszą formą projektów lojalnościowych jest system punktowy. Program ten polega na kumulowaniu punktów na osobistych kontach uczestników programu, a w następnej kolejności wymianie ich na gratyfikacje rzeczowe z katalogu nagród. Projektami lojalnościowymi są także programy rabatowe. Są to bonifikaty na następne sprawunki przysądzane po realizacji stosownego poziomu zakupowego. Lojalny nabywca jest prawdziwym skarbem dla każdego przedsiębiorstwa.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes