Największe atrakcje Zakopanego.

Łazienka, Uroczysko Siedmiu Stawów
Zakopane mienione przez wiele osób „zimową stolicą Polski”, jest miastem powiatowym w Małopolsce. Jest to druga co do liczby mieszkańców, (zaraz po Nowym Targu) miejscowość na Podhalu. Miasto liczy blisko 28 tys. mieszkańców, i jest największym ośrodkiem turystycznym w krajowych górach.

Miasto położone jest u podnóża Tatr, opodal granicy ze Słowacją. To najwyżej umiejscowiony zurbanizowany obszar Polski. Na północy miasta znajduje się Gubałówka, natomiast na południu nad miastem znajduje się Giewont. Najwyżej położonym punktem jest szpic Świnicy, ma 2 301 metrów n.p.m.. Zakopane (więcej) pociąga ogromem atrakcji krajoznawczych.
Kuchnia, BB Magnolia Apartments
Autor: BB Magnolia Apartments
Źródło: BB Magnolia Apartments

Wiele osób jako główny punkt w swojej trasie odwiedzania „zimowej stolicy Polski” wybiera skocznię narciarską Wielką Krokiew. Niemal nierealne jest by być w „zimowej stolicy Polski” i nie odwiedzić słynnej alei Krupówki, która jest jednym z najbardziej znanych deptaków w całej Polsce. Bardzo ciekawe są także atrakcje mające związek z kolejkami linowymi na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Najbardziej popularnym polskim szczytem górskim jest Giewont. Biegnie na niego łatwa trasa z Kasprowego Wierchu, dlatego jest nader ochoczo odwiedzany przez trampów i w sezonie letnim czasami wypada stać w kolejce żeby dostać się na szczyt. Od strony Zakopane góra przywodzi na myśl leżącego na plecach ze skrzyżowanymi rękoma rycerza. Podług legendy kiedy Kraj nad Wisłą będzie w niebezpieczeństwie gigantyczny kamienny rycerz powstanie.

Można wybrać się na spacerek nad Morskie Oko, po Tatrzańskim Parku Narodowym, w zimie nauczyć się jeździć na nartach i skorzystać z wielu dostępnych tras zjazdowych. W Zakopanem znajduje się kilka wartych uwagi obiektów kulturowych: Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba, Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego, Muzeum Kornela Makuszyńskiego, Muzeum Jana Kasprowicza, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma, Muzeum Męczeństwa, Muzeum Władysława Hasiora oraz Miejska galeria Sztuki. Liczbę urlopowiczów zwiedzających miasto ocenia się na dwa-trzy miliony osób na rok. W jaki sposób przygotować się do wyjazdu? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę.
Autor

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes