Najwspanialsze praktyki budowlane to te, w jakich z powodzeniem łączy się nowoczesność i tradycję. Przynosi to niezwykłe efekty

Jako gatunek ludzki możemy pochwalić się szeregiem osiągnięć w wielu dziedzinach. To nasz powód do dumy, nasz wkład w postęp świata, z jakiego możemy korzystać. I tak właśnie robimy. Najlepszym przykładem jest chyba budownictwo i rozwój różnych form w dziedzinie architektury. Jak pokazują przykłady najlepszych projektów najbardziej właściwe połączenie to nowoczesność i tradycja, czyli coś, co można zdefiniować mianem doświadczenia z dodatkiem świeżej krwi. W taki sposób możemy faktycznie mówić o ceramice w budownictwie.

podczas pracy na placu budowy

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com
Wyroby ceramiczne stosowane już były w starożytności (tu szczegóły: materiały ceramiczne). Ażeby wspomnieć najbardziej znane przykłady, jak starożytny Egipt, Mezopotamia czy Persja.

Jeśli masz chęć poznać więcej detali na opisywany tu temat, to użyj źródła (https://www.archipelag.pl/projekty-domow/domy-z-duzymi-przeszkleniami) zamieszczonych w tym tekście.

Właściwie stosowano je wszędzie, też w starożytnej Grecji, Rzymie, w krajach arabskich czy w Europie w czasach gotyku. Ogromna popularność tego materiału wynika głównie z jego niewątpliwych zalet. Przede wszystkim trwałość i wytrzymałość, a także wspaniały, szlachetny wygląd. W dzisiejszych czasach z chęcią powracamy do tej tradycji wzbogacając ją dodatkiem czegoś nowoczesnego (znakomitym przykładem jest np. bruk z klinkieru).

Jeśli ten wpis Cię zaintrygował, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł (https://www.klimatop.pl/), który przedstawia pokrewne kwestie.

budując dom

Autor: David Amsler
Źródło: http://www.flickr.com

Chyba najbardziej dostrzegane jest to w loftach. Cegła jest tam na pewno najważniejsza, ale spotkać też możemy wspaniałe elementy drewniane i kamienia, co się jednak odróżnia to metal i szkło. To są te najbardziej nowatorskie akcenty, jakie można by pomyśleć, że nie będą pasować, bo są w zupełności z „innej bajki”. Jak się jednakże okazuje pozory mylą, gdyż połączenie drewna, szkła, cegły i metalu to zapewnienie czegoś niezwykłego, czegoś co możemy określić jako esencję nowoczesności i tradycji, i to w najlepszym wydaniu. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, choć niestety lofty są bardzo drogie. Na zamieszkanie w lofcie mogą sobie pozwolić jedynie osoby dość zamożne. Powód jest jasny, nie ma wiele tego takich miejsc, więc towar jest niedostępny i pożądany. Ponadto, lofty w sumie są duże, to również ma wpływ na wartość.

Całe szczęście rozpoczyna się ciekawy trend we współczesnej architekturze – budowanie nowych loftów, jakie staną się osiągalne dla coraz większej liczby osób. Kiedy będą bardziej powszechne to cena naturalnie zacznie być bardziej normalna. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które pragną mieszkać w tego typu miejscu, a niestety na razie nie mają szans na realizację tych planów. Przyszłość jednakowoż w tym temacie rysuje się lepiej.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes