Nie wiesz w jakim miejscu spędzić letni urlop? Postaw na Majorkę!

Wczasy na Balearach
Na pewno dużo ludzi snuje już plany na wakacyjne urlopy. Jedną z bardziej popularnych destynacji turystycznych jest Hiszpania. Jednym z najbardziej cieszących się popularnością wśród turystów miejsc na terenie tego kraju jest Majorka. Jakie rozrywki czekają na nas na takiej wyspie?

Na Morzu Śródziemnym położony jest archipelag Baleary. Jedną z wysp wchodzących w jego skład jest Majorka. To naprawdę popularne miejsce pośród turystów, również z tych z Polski. Nic więc dziwnego, że polskie biura podróży proponują własnym klientom wypoczynek na tej wyspie. Wspaniałą okazją do zaoszczędzenia zazwyczaj niemałych kwot są wypoczynki Majorka Last Minute- zaktualizowany post na blogu. Cieszące się popularnością wczasy Majorka Last Minute to propozycja dla ludzi, które decyzję o wyjeździe są w stanie podejmować w ostatniej chwili. Wyspa jest rewelacyjnym miejscem dla osób, które planują spędzić swoje wakacje (Jeśli poszukujesz pomysłu na wypoczynek zobacz bułgaria wycieczki coral travel) nad morzem. Chętnie wybierane wakacje nad morzem kojarzą nam się oczywiście z wylegiwaniem się na słońcu. Jeśli chcesz przeczytać więcej zajrzyj źródło artykułu. Majorka jest jednak wyspą, która jest w stanie zaoferować turystom znacznie więcej ciekawych miejsc. Na zwiedzających ją turystów czekają również liczne ciekawe miejsca.

Tropikalna plaża
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Odwiedzanie Majorki warto rozpocząć od jej stolicy, Palmy. W mieście nie brakuje licznych zabytkowych kamienic, które zostały wybudowane w stylu barkowym lub w charakterystycznym dla tego regionu Hiszpanii stylu Art Nouveau.Szczególnie pięknym miejscem jest Stare Miasto. Wśród jego zabytków na uwagę zasługuje bez wątpienia pałac Almudaina i katedra La Seu. Pośród przeróżnych miejscowości jakie znajdują na wyspie Polacy naprawdę chętnie zwiedzają Velldemossę. To miejscowość, którą szczególnie mocno polubił Fryderyk Chopin. Odwiedzał ją wspólnie ze swoją dobrą przyjaciółką, George Sand. Mnóstwo zainteresowanych można spotykać w mocno malowniczej zatoce Cala de sa Calobra. Oczywiście tak samo ciekawym miejscem jest klasztor de Lluc. Gromadzą się w nim nie tylko całe grupy pielgrzymek, ale też turyści, którzy zamiast odpoczywać na plażach są zdecydowani na trekking po górach Serra de Tramuntana. Klasztor znajduje się na wysokości 525 m n. p. m. jest dla nich rewelacyjnym punktem wypadowym na górskie szlaki. Wymienione miejsca to oczywiście nieliczne przykłady ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Wakacje na Majorce bez najmniejszych wątpliwości na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy się na nie zdecydowali.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes