Nie zapomnij o wyposażeniu niezbędnym podczas górskich spacerów!

wycieczka w góry
Zaplanowanie jakiejkolwiek wędrówki nie może nie uwzględnić analizy sprzętu, jaki się aktualnie posiada. Do najistotniejszych akcesoriów należą plecaki a także śpiwory. Oczywiście wszystko musi być dostosowana do typu obmyślanej wycieczki oraz pory roku.

Przybory takie jak śpiwory różnią się znaczną ilością parametrów. Po pierwsze ważna jest struktura. Zauważyć da się śpiwory typu mumia czy też zwykłe pledy. W wypadku pierwszym mamy do czynienia ze śpiworem zabudowanym, wyposażonym w element na kształt kaptura. Jest to szczególnie istotne, podczas gdy pragnie się dobrze odizolować od zimna. Prócz tego kluczowe są atrybuty cieplne. Zależnie od pogody można powziąć decyzję na rozmaite typy wypełnienia.

Zainspirował Cię tekst? Mamy wyjątkowo dla ciebie ważne info, więc kliknij kluczowy link (http://www.c-l.pl/zelkoty-topcoty/) w tym temacie!

Niektóre umożliwiają dogodny odpoczynek nawet, kiedy temperatura zewnętrzna zejdzie poniżej zera stopni – tu przeczytasz więcej. Rzecz jasna nie powinno się również zapominać o możliwościach skompresowania śpiwora – przez to nie będzie trudno przenosić go podczas męczących wycieczek. Teraz trzeba przejść do następnego czynnika jakim jest odpowiedni plecak.

kliknij tutaj
Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o firmę Deuter plecaki dostarczane przez nią wyróżniają się świetną formą wykończenia. Choć miewają różnorakie kubatury, wszystkie posiadają mnogie atuty. Różnią się na przykład formą wentylacji ścianki tylnej – nie powinno się pomijać tego czynnika, ponieważ będzie miał on ogromny wpływ na wygodę, zwłaszcza w trakcie letnich wycieczek. Prócz tego takie plecaki mogą być wyposażone w rozliczne uchwyty pomocnicze, które zezwalają na wygodne przenoszenie większych rzeczy takich jak na przykład czekany. By zapoznać się z katalogiem opisywanych produktów, należy wprowadzić w wyszukiwarkę wyrażenie „Deuter plecaki – poznaj szczegóły -” a wyświetlone będą liczne warianty.

Powinno się przeznaczyć trochę pracy aby wyłonić najbardziej odpowiedni – toteż tak ważne jest określenie własnych wymagań. Nie zawsze możliwe będzie wybranie produktu wszechstronnego – czasem trzeba zdecydować się na wiele plecaków. Jeden będzie bardzo dobry na wspinaczkę, drugi do używania w mieście. Opisywane używanie plecaka zezwoli nie tylko na największy komfort, lecz również o wiele przedłuży jego trwałość.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes