Niemiły kłopot – odcisk na nodze. W jaki sposób sobie z nim radzić? Jakie mamy możliwości? Czy możemy sobie z tym poradzić samemu?

Stopy
Główną przyczyną tworzenia się odcisków jest niewłaściwie dopasowane obuwie. Kobiety zazwyczaj kupują buty, które na przykład są o numer za małe. Zachowujemy się tak, gdyż wybrana para obuwia bardzo nam się podoba i nie widzimy kolejnej możliwości niż ich zakup – bez względu na rozmiar.

na kozetce u podologa
Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej często wybieramy buty, które wymusza niestandardowy układ naszej stopy, tj. obcasy. Wskutek noszenia tego rodzaju obuwia zmieniony zostaje sposób nacisku na stopę tworzony podczas naszego chodzenia. W tym przypadku obciążona będzie jej przednia część, w sferze której może dotrzeć do powstania odcisku. Wiele z nas nie godzi się na zmianę butów na te o płaskiej podeszwie i w związku z tym nieprzyjemne odciski zlokalizowane na powierzchni stopy nie znikają.

W tym wypadku można udać się do podologa – eksperta od stóp, który zna się na ich wyglądzie a także potrafi rozróżnić różnorodne schorzenia, które mogą dotknąć tę partię naszego ciała. Podczas takiej wizyty podolog wykonuje tzw. pedicure leczniczy dzięki któremu odcisk może zostać całkowicie usunięty bez szkody dla naszego samopoczucia – więcej informacji na ten temat. Inną metodą jest usuwanie odcisków w domu, na własną rękę. W tym celu konieczne jest zmiękczenie stwardniałej skóry stóp tak, żeby odcisk stał się miękki i prosty do zlikwidowania.

Zaabsorbował Cię analizowany w tym miejscu wątek i poszukujesz oprócz tego innych tego typu informacji? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule.

Do określonej miski daj odrobinę soli do stóp, a następnie wlej do niej odrobinę ciepłej wody – tak żebyś mogła w niej zupełnie wymoczyć stopy. Po upływie dwudziestu minut dokładnie osuszaj stopy za pomocą ręcznika.

Jeżeli odcisk jest niewielki i niezbyt głęboko umiejscowiony – wystarczy, że zastosujesz ostrą tarkę do stóp. Modzel natychmiast zniknie z powierzchni twojej stopy. Jeżeli jednak jest on całkiem duży i dość głęboko umiejscowiony – konieczne będą odpowiednie cążki do pozbywania się odcisków. Odnajdziesz je w prawie wszystkich drogeriach.

Odcisk należy usuwać bardzo uważnie, tak aby nie uszkodzić zdrowej tkanki.

Pamiętaj o tym, że nasz serwis www (https://spark-shop.com/pl/kolczyki-srebrne) zawiera tylko użyteczne wiadomości, które zapewne Ci się mogą przydać. Sprawdź nas i upewnij się, że warto jest na niego wejść.

Po zabiegu na pewno unikaj zakładania niewygodnego obuwia. Taki prosty zabieg naprawdę może stworzyć efekty, ale czy tak się stanie zależy od stopnia zaawansowania konkretnej zmiany na stopie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes