Nieodpłatna pomoc w prowadzeniu własnej firmy dostępna w Internecie – parę rad, jak jej szukać.

Prowadząc działalność, zwłaszcza niewielką, często spotykamy się z zagadnieniami, z którymi dotychczas nie mieliśmy do czynienia, czy też było to dawno i musimy zaktualizować wiadomości w danym aspekcie. Często też chcemy sobie uprościć życie.

Ten tekst ma za zadanie nauczyć jak skorzystać z tego, co oferuje sieć, nieraz w zupełności nieodpłatnie. Na początek o ułatwieniu, bez jakiego w obecnych czasach trudno działać, czyli o wynalazku o nazwie ifaktura. Za pomocą elektronicznego obiegu faktur oszczędzamy czas, powierzchnię poświęcone na trzymanie papierów. Ifaktura to także niskie koszty wystawienia i dostarczenia dokumentu.

faktury

Autor: Savoir-faire Linux
Źródło: http://www.flickr.com

Także otrzymując fakturę dla siebie na jakiś zakup do firmy mamy do niej łatwiejszy dostęp w razie potrzeby zweryfikowania czegoś w jej treści, jeśli będzie ona w naszym komputerze, niż kiedy będzie gdzieś w segregatorze u księgowej. Dostępnych jest wiele programów, gdzie może zostać wystawiona ifaktura, znajdziecie wśród nich również nieodpłatne (wFirma). Kolejny wątek to rozliczenia w związku z zatrudnianiem pracowników. Nie chodzi tutaj wyłącznie o pensje. Przykład pierwszy z brzegu – pracownik jeździ własnym samochodem służbowo.

W jaki sposób najszybciej obliczyć wysokość kosztów, które mogą zostać zwrócone za używanie prywatnego auta w pracy? Przy pomocy dostępnych w necie kalkulatorów. Kalkulator ryczałt samochodowy jest bardzo prosty i szybki w obsłudze. (ryczałt samochodowy) Wprowadzamy rodzaj samochodu, czyli czy ma silnik o pojemności do 900 cm3 czy powyżej 900 cm3 lub typ pojazdu: motorower, motocykl. Później podajemy miesięczny limit kilometrów ustalony uprzednio i ilość dni nieobecności w pracy i dostaniemy gotową kwotę jaką stanowi ryczałt samochodowy.Gotowy kalkulator (zobacz kalkulator plac) będzie pomocny również w wypadku, jeżeli chodzi na przykład o dodatkowy urlop macierzyński.

praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowy urlop macierzyński to przywilej, który podlega ciągłym zmianom prawnym, a w małych firmach możemy mieć z nim do czynienia często tylko raz na jakiś czas. Jak pomoże nam kalkulator? Podajemy konkretne dane czyli liczbę urodzonych dzieci, datę narodzin i dostajemy gotowy wynik zawierający daty i z uwzględnieniem rozbicia na Urlop macierzyński lub na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz Urlop rodzicielski . Przy każdym oczywiście podana jest również liczba tygodni trwania urlopu.

Mamy nadzieję, że nasz krótki artykuł zachęci was do poszukiwania pomocy w prowadzeniu własnego biznesu w sieci.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes