Tag Archives: nieruchomości

Własne mieszkanie – z rynku pierwotnego a może wtórnego?

Decydując się na rozpoczęcie poszukiwań swojego mieszkania, stajemy przed koniecznością dokonania wyboru między nowym lokalem, który oferuje deweloper a lokalem z tzw. rynku wtórnego. Pomimo powszechnie panującej opinii, według której „nowe jest lepsze”, wybór nie jest wcale prosty i wymaga spokojnego przemyślenia oraz określenia własnych oczekiwań i możliwości.

Budujemy nowy dom

Jest takie stare przysłowie, że mężczyzna przed zgonem musi powołać na świat syna, zasadzić drzewo i zbudować dom. To porzekadło być może było zasadne setki lat temu, gdy facet najczęściej samodzielnie budował chałupę. Współcześnie takie wyzwanie powinno przejąć profesjonalne biuro projektowe, które para się takimi trudnymi rzeczami, jak np. projektowanie konstrukcji żelbetowych. Jeśli nie otrzymałeś wykształcenia z tego obszaru, nie powinieneś samodzielnie zajmować się takimi robotami.

Mieszkanie nowe czy używane – jakie wady i zalety będzie mieć każde z wymienionych przed chwilą rozwiązań.

Kupno nowego mieszkania to dla niejednej osoby jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Aby wybrać mieszkanie, z którego się będzie zadowolonym, to nie można decydować o tym pochopnie, ale powinno się wszystko dokładnie przemyśleć i sprawdzić, co tylko się da. Najbardziej istotną rzeczą, od której zależą dalsze kroki, jest zdecydowanie, czy kupowane mieszkanie ma być z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

Znaczące pytania przy technicznym odbiorze mieszkania

Odbiór techniczny mieszkania to mająca duże znaczenie kwestia dla każdego przyszłego lokatora. Istotne jest, aby sprawdzić dokładnie stan techniczny wszystkich elementów. Jako nowi właściciele mamy bardzo szerokie możliwości do wyboru. Stawiając na pomoc otrzymywaną przez wiodących fachowców w swej branży, decydujemy się na poradę wprost od profesjonalistów. Szczegółowy przegląd naszego przyszłego mieszkania przez podpisaniem protokołu odbioru domu czy mieszkania może mieć kolosalne znaczenie.

Własne miejsce nad polskim morzem – brak problemów z noclegiem na urlopie

Morze od zawsze jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży naszych rodaków. Mimo że pogoda jest niepewna, woda bywa lodowata, to i tak Morze Bałtyckie cieszy się wielkim powodzeniem pośród wczasowiczów. Są ludzie, którzy co roku jeżdżą dokładnie do tej samej miejscowości, mają swój ukochany pensjonat i nie wyobrażają sobie spędzenia wakacji w innym miejscu. Dla takich ludzi w stu procentach wartym przemyślenia pomysłem jest zakup własnego mieszkania, czy letniskowego domu w ulubionym miejscu.

W jaki sposób prezentują się mieszkania okolice Wrocławia?

Czy już wiemy, gdzie pragniemy mieszkać?

Gdy powzięliśmy decyzję o tym, aby się wyprowadzać od rodziców, to powinniśmy sobie odpowiadać na dużo ważnych zagadnień. Czy chcemy zakupić dom, czy na początku skupimy się na jego wynajmowaniu, czy już wiemy w jakiej lokalizacji ma się ono mieścić, ile ma posiadać pokoi i jak duże powinno ono okazać się?

Własne mieszkanie? Chcesz od dewelopera? Pamiętaj jednakże, żeby zawsze wybierać oferty cenionych firm

Deweloper w ostatnich latach stał się bardzo zauważalną i docenianą osobą na rynku nieruchomości. Kto to jest właściwie? Jest to osoba, jaka wykłada własne oszczędności na budowę nieruchomości, a potem ją sprzedaje za pewnym pośrednictwem, najczęściej agentów ds. obrotu nieruchomościami.