Nigdy nie możemy przyznać, że wiemy już wszystko. To nie do zrobienia. Cały czas się uczymy

rusztowania
O tym, jak różne są branże i zróżnicowane są zawody można opowiadać grube tomy. Jak liczne są miejsca, w których nie nadają się takie same rozwiązania, jak odmienni są ludzie w danych dziedzinach gospodarki. Są dziedziny bardziej techniczne i bardziej artystyczne.

rusztowania
Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
To, co sprawdza się w teatrze nijak się będzie miało do firmy naprawiającej komputery. Analiza procesów i znajdywanie rozwiązań jest w tych dziedzinach całkiem różna.

To tylko pokazuje, jak świat jest podzielony. Nie można powiedzieć, że wszystko jest znane, że wiadomo na czym świat stoi, kiedy na wszędzie spotykamy tak wiele nieścisłości i pytań bez odpowiedzi. Przykładowo, jeśli powstaje firma budowlana topotrzeba czegoś więcej niż tylko biurko i laptop, wymaga to różnorodnych narzędzi, czasami mniejszych, często ogromnych, jak szalunki stropowe czy rusztowania elewacyjne. To wszystko składa się na specyfikę tej dziedziny. Taki tłumacz czy copywriter ma znacznie lżej, wystarczy, że kupi dobry komputer i zaszyje się w dogodnym dla siebie.

Nawet nie musi wynajmować powierzchni biurowej, wystarczy, jak popracuje sobie w parku mieszkania (strona tutaj) w kawiarni. Zresztą, każdy pracuje jak mu wygodnie. Nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich. Niemniej, jeśli ktoś ma firmę budowlaną lub produkującej jakieś elementy, to musi się bardzo postarać, żeby trzymać rękę na pulsie. Mając taka firmę nierzadko ma się liczny personel, zatrudnionych na jednej mieszkania (sprawdź tu) kilku miejscach budowy, posługują się sprzętem i czerpią z materiałów, które kosztują krocie. Czasem właściciele takich firm nie zaopatrują się w sprzęt, bo musieliby zaciągnąć dużą ilość kredytu. Robią po prostu zgołainaczej: pożyczają taki sprzęt do określonej budowy.

budowa
Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
To bardziej opłacalne niż lokować pieniądze w coś, co może się nie przydać. Dlatego tez różne szalunki i rusztowania (dodatkowe informacje) mogą wypożyczać inne firmy budowlane lub specjalne firmy, które zajmują się jedynie wypożyczaniem niezbędnych budowlanych gadżetów. Każdy więc żyje w swoim świecie – prywatnym i zawodowym, to co starcza w jednym, w innym będzie tylko marnym cieniem potrzebnych rozwiązań. Zdają sobie z tego sprawę ci, którzy pracowali tu i tam, więc praca wielowymiarowa nie jest im obca.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes