Nowoczesne wsparcie sprzedaży

Sprzedaż w XXI wieku
W aktualnych czasach przedsiębiorstwo, żeby zabłysnąć i osiągnąć sukces na rynku, musi czerpać z darów najnowszego marketingu jakim są takie programy lojalnościowe jak np oferowane na . Powiedzmy to wprost, ograna reklama w radiu i telewizji to już za mało. W celu pozyskania klienta i utrzymania jego lojalności, należy przeznaczyć więcej czasu i środków.

Sprzedaż w XXI wieku
Źródło: flickr.com

Wsparcie sprzedaży jest bardzo istotne . Może się odbywać poprzez rozmowy z konsumentami, prezentacje grupowe bądź pozakupową obsługę klientów przez telefon i sieć. Wsparcie sprzedaży to podstawa nauki marketingowej, która zakłada, że pozyskanie klienta to jedynie pierwszy etap. Potem trzeba go przy firmie zatrzymać.

Przywiązanie do marki świetnie tworzą programy lojalnościowe. Posiadają one różne odmiany. Najbardziej rozpowszechnione rzecz jasna są kupony, które nabywca otrzymuje po każdym zakupie. Po zebraniu odpowiedniej liczby, talony zamienia się na towary. Interesująca rzecz to fakt,że gadżet za talony niekoniecznie musi być atrakcyjny ani potrzebny klientowi, by ten odczuł chęć jego wygrania. Program lojalnościowy musi pobudzić lojalność konsumenta do logo, usługi lub dobra i ustabilizować jego lojalność poprzez wrażenie uczestnictwa i bycia nagradzanym.

Podobnie ciekawy tekst przeczytasz po przejściu na stronę www (https://www.kredytyeksperio.pl/kredyty-dla-firm/) – zobaczysz, że jest niezwykle atrakcyjny, zatem przeczytaj go.

Należy zastanowić się nad tym w jaki sposób zbierane będą punkty – czy będą to na przykład naklejki, pieczątki czy może zakodowane na karcie punkty. Należy oczywiście stworzyć również katalog nagród. To nasza decyzja w jakiej formie – czy fizycznie dostępnej w sklepie książeczki czy może w serwisie internetowym – albo może i tak i tak. Zaplanowanie tego typu działań zależne jest od naszego budżetu oraz pomysłu. To oczywiste, najlepiej dostosować jego formę do naszej branży – właściwie dopasować nagrody i ilość punktów niezbędną do zgromadzenia. Jeżeli posiadamy dobry dział promocji, na pewno uda się nam takiego typu wsparcie sprzedaży dobrze przygotować.

To są części, tworzące efektywny marketing relacji. Polega on zasadniczo na utrzymaniu lojalności konsumenta i budowania solidnej więzi. Kluczowe okazuje się, aby nabywca poczuł się potrzebny i istotny w działalności danego biznesu. By to osiągnąć, konieczne jest sprzężenie zwrotne klient-marka.

Karta na punkty

Obok wymienionych wcześniej technik, najłatwiej taką więź wytwarza marketing w sieci, a szczególnie na Facebooku. Dzięki umiejętnie prowadzonym fanpage’om, firmowi marketingowcy od promocji umieją wykreować więź z konsumentami, zobaczyć ich potrzeby i pragnienia. Umożliwia to zbudowanie dużej bazy konsumentów i celne stargetowanie towarów i usług oraz na skuteczne robienie działań reklamowych.

Jeżeli niespecjalizujemy się w działaniach promocyjnych, zawsze możemy zlecić zaprojektowanie tej kampanii zewnętrznej firmie. Wówczas będziemy mieć gwarancję, że nasz program będzie przygotowany z najwyższą starannością i co najważniejsze odniesie planowane rezultaty czyli pomoże zatrzymać obecnych klientów i zyskać kolejnych.
wsparcie sprzedaży

Źródło: Bonus Club

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes