Inteligentny budynek to pomysł dla ciebie

dom
Ostatnio sporo się słyszy o tak zwanych inteligentnych domach. W tym przypadku nasze mieszkanie staje się niezwykle funkcjonalną i przyjazną dla mieszkańców przestrzenią, gdzie wszystkie kluczowe czynności, które na co dzień zabierają nam czas zostają zautomatyzowane i mogą być w pełni kontrolowane przez właściciela posiadłości. Inteligentny budynek ma zagwarantować mieszkańcom przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, ma też dopasować się do naszych potrzeb.

Nowoczesna kuchnia
Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Skąd wynika wygoda? W tym przypadku chodzi o niezwykle praktyczne rozwiązania. Dawniej, gdy pojawiła się telewizja z możliwością sterowania przy pomocy pilota była to dla odbiorców prawdziwa rewelacja, gdyż umożliwiała użytkownikom oglądać telewizję bez konieczności ruszania się z kanapy za każdym razem, gdy chcieli przełączyć telewizję na inny kanał. Równolegle operowanie za pomocą pilota możliwe było również w przypadku odbiorników muzycznych, a później również w przypadku zewnętrznego systemu otwierania i zamykania bramy wjazdowej do posiadłości.
Dziś wchodząc do mieszkania włącza się automatycznie światło bez konieczności ingerencji z naszej strony. W dodatku inteligentne oświetlenie umożliwia sterowanie jakością światła w domu – możemy stworzyć unikalną atmosferę za pomocą jednego przycisku pilota, dzięki któremu przyciemnimy albo z kolei rozjaśnimy pokój. Na identycznej zasadzie działają domowe sale kinowe, gdzie przy pomocy jednego pilota możemy odsłonić ekran, zasłonić kotary w oknach i w międzyczasie ustawić odpowiednie nagłośnienie. Oprócz sterowania oświetleniem, automatyczne systemy wykorzystywane w budynkach umożliwiają także sterowanie temperaturą w domu (zależnie od pogody na zewnątrz system automatycznie dobiera temperaturę wewnątrz domu), jak również sterowanie klimatyzacją.

nowe mieszkanie
Autor: Marcel Heller
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna inteligentny dom zapewnia poza tym bezpieczeństwo – w budynku instaluje się kamery i alarm, który reaguje na wszelkie możliwe zagrożenia. Do tego przy pomocy Ipada możemy w dowolnym miejscu poza domem kontrolować to co się dzieje w posiadłości i w razie czego zamknąć bramę czy zasunąć rolety w oknach nawet jeśli jesteśmy setki kilometrów od domu. Jest to zatem bardzo komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie, które zdecydowanie warto zamontować w swojej posiadłości, aby ułatwić sobie codzienne życie.

Więcej – inteligentny dom

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes