O bramach do garażu

brama w garażu
Miejsce do parkowania jest bardzo istotną częścią każdego budynku. Dlatego dobrze jest zaplanować je już podczas budowy, by być pewnym, iż będziemy mogli kupić odpowiednią bramę w standardowych wymiarach.

W innym razie będziemy musieli wybrać drzwi na zamówienie, których ceny są zdecydowanie wyższe. Jakie zatem bramy możemy wybrać?

Przede wszystkim są to bramy skrzydłowe. To jeden z najpopularniejszych rodzajów bram do zamówienia na . Działają na takich samych regułach jak normalne drzwi. Najodpowiedniejsze są bramy dwuskrzydłowe, ponieważ po otwarciu nie zajmują wiele miejsca. Najczęściej otwierane są ręcznie. Wykonuje się je z różnego rodzaju drewna, w tym drewna sosnowego lub dębowego. Są bardzo proste w montażu i niedrogie, ale zimą mogą sprawiać problemy, głównie, jeśli będzie dużo śniegu – musimy go odgarnąć, zanim otworzymy bramę, ponieważ inaczej nie będzie to wykonalne.

Drugi wariant bramy to bramy uchylne lub inaczej płytowe. Z reguły stosuje się je w garażach przeznaczonych na jeden samochód, ponieważ trudno jest znaleźć takie drzwi o większej szerokości. Produkuje je niewiele zakładów, a ponadto – są dużo bardziej kosztowne. Bramy uchylne są proste w montażu i w obsłudze. Wystarczy je podnieść, wtedy drzwi chowają się pod sufitem. Działanie to nie wymaga wiele siły, ponieważ pomagają rozmyślnie zamontowane sprężyny, wielostopniowe zawieszenie i szyny umożliwiające precyzyjne i ciche poruszanie się podnoszonego skrzydła. Inne bramy – poprzednia strona – to bramy segmentowe, czyli sekcyjne. Są rewelacyjnym rozwiązaniem w domach, w których nie ma za dużo miejsca na podjeździe albo samochód wyjeżdża od razu na ulicę. Brama składa się z części, które podczas składania chowają się wewnątrz garażu – w zależności od modelu albo wzdłuż sufitu, albo wzdłuż ściany. Źródło: .

Bramy rolowane z kolei działają wyłącznie na napęd elektryczny. Do ich założenia konieczni są zawodowcy. Bramy takie posiadają zabezpieczenia. Ich działanie jest podobne do działania rolety (sprawdź koniecznie: rolety okienne) okiennej.Jeśli zatem potrzebne ci drzwi garażowe, Warszawa to właściwe miasto do zrobienia zakupów. Znajdziesz tutaj wiele sklepów proponujących najwyższej jakości towar. Zastanów się, jakie drzwi najlepiej spełniają twoje wymagania i zakup wybrany produkt.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes