O czym należy pamiętać w trakcie gorączkowych przygotowań do lipcowego wyjazdu nad Bałtyk.

odwzorowanie - wakacje
Okres wakacyjnych podróży właśnie się zaczął, a zabieganym trzydziestolatkom często brakuje czasu na to, żeby drobiazgowo wszytko zaplanować. Dla takich właśnie osób mamy zatem garść praktycznych rad.

odwzorowanie - wakacje
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno ważną sprawą jest wybór odpowiedniego noclegu. Kiedy jedni wolą zabukować pokój w trzygwiazdkowym pensjonacie w Sopocie, to pozostałym kwatery Jantar, czyli innymi słowy tradycyjnie zaprojektowane pokoje w domku położonym na terenie małej miejscowości, w zupełności wystarczą – tutaj noclegi w Jantarze. Zresztą niektórym turystom w ogóle nie zależy na najwyższym standardzie – w końcu urlop to czas wielkiej laby, a rezygnacja z oglądania ulubionego serialu lub Twittera czy ogólniej Internetu na rzecz sportu bywa mile widziana. Jeśli ktoś nie planuje całkowicie zrywać kontaktu z cywilizacją, ten powinien starannie czytać oferty. Zasiadając do komputera warto mieć chociażby z grubsza sprecyzowane wymagania lub nawet plany pobytu. Jeżeli wczasowicz podczas obecnych wakacji chciałby odpocząć od wielkomiejskiego hałasu, musi najpierw szukać ośrodków w niewielkich miejscowościach, a kwatery Jantar lub domki w Kątach Rybackich to zasadniczo idealne miejsce na nocleg. Tymczasem kiedy ktoś mieszka na terenach wiejskich, ten z pewnością będzie preferował pobyt w dużym mieście, np. Darłowie, gdzie oprócz urokliwych plaż czekają na przyjezdnych także liczne centra handlowe.
Choć czasu ciągle jest za mało, to nie wolno odkładać pakowania walizek na ostatnią chwilę, a szczególnie wtedy, gdy w podróż wyrusza się autobusem. Wówczas bowiem bardzo łatwo zapomnieć o bardziej potrzebnych rzeczach. Panie powinny koniecznie sprawdzić, w jakim stanie jest plażowy strój, z kolei w tym czasie panowie powinni przygotować pojazd do dalszej trasy, o ile rzecz jasna rodzina jedzie własnym autem. Warto także w przygotowania włączyć najmłodszych, bowiem wówczas można mieć choćby cień nadziei, że po przyjeździe do celu długiej podróży nie okaże się, że maskotka córeczki została w domu – .

Przed wyruszeniem w drogę warto również dobrze zabezpieczyć mieszkanie, na przykład domykając szczelnie okna bądź wyłączając telewizor z gniazdka. Nie mniej istotna staje się pomoc sąsiedzka. A kiedy wszystko będzie gotowe, to wówczas pozostaje życzyć wczasowiczom wymarzonej aury i udanego odpoczynku.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes