O czym nie wolno zapominać przygotowując swój plecak na wyjazd? Czym się kierować?

fotos - wakacje
Odpowiednie wyposażenie jeśli chodzi o wyjazd turystyczny jest ogromnie istotne. O czym pamiętać przygotowując swój plecak?
Niektórzy zwracają ogromną uwagę na to, jaki sprzęt kupują.

wyspa
Autor: Faris Algosaibi
Źródło: http://www.flickr.com
fotos - wakacje
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdzają najróżniejsze recenzje, rankingi. Chcą nabywać wszystko wysokiej klasy. Ich wyposażenie plecaka jest dość drogie, lecz za to są przygotowani na wypadek różnych sytuacji. Ma to plusy, bo nic nas nie zaskoczy. Gdy się na przykład zgubimy, to system nawigacyjny Garmin pokażę nam drogę. Jeśli wysiądzie nam ostatnia zapalniczka, to nie zostaniemy w nocy bez ognia, gdyż pomoże nam krzesiwo trzymane w plecaku właśnie na taką ewentualność. Z pewnością nie ma potrzeby się obawiać, jeżeli chodzi o nieprzewidziane sytuacje – tutaj dostępne menażki.
Jednak pakując się nie powinno się przesadzać. Trzeba to zrobić dokładnie pod kątem tego, co zamierzamy robić na takiej wyprawie. jak jedziemy pod namiot oraz zamierzamy kilka dni spędzić daleko od cywilizacji, to z pewnością menażka i niewielka butla gazu powinny znaleźć się w naszym plecaku. Jeżeli natomiast zamierzamy nocować w schroniskach, to nie ma sensu brać sprzęt na biwak. Tym bardziej, jeżeli zamierzamy dużo wędrować, nie możemy brać za dużo, bo będziemy później przeżywać katusze w czasie drogi. Dlatego trzeba zastanowić się czy na pewno menażka, butla czy dodatkowa para trekingowych butów będą przydatne – zobacz.

Nie powinniśmy się za bardzo martwić rzeczami, które przecież można nabyć w trasie. Z tego względu, nawigacja Garmin to na pewno dobry pomysł, by zakupić ją na wyjazd. Musimy wziąć sobie powyższe rady do serca i spakować się z głową.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes