O czym trzeba pamiętać wybierając się w góry?

sklep turystyczny
W górach warunki atmosferyczne mogą przekształcać się z minuty na minutę i to diametralnie. Wyjeżdżając na wycieczkę podczas ładnej aury, pełnej słońca oraz błękitnego nieba, nie mamy gwarancji, że wracając aura będzie taka sama.

Bardzo prawdopodobne, że może nas zaskoczyć burza z obfitym deszczem i porywistym wiatrem.
Tutaj czas na bardzo znaczącą uwagę: gdy wychodzimy w góry w miejscu naszego zameldowania zostawmy informację o naszej planowanej trasie i o szacunkowej porze powrotu.

Jeśli ten artykuł Cię zaciekawił, to bez wahania kliknij tu i sprawdź, co znajdziesz w źródle. On również jest godny zainteresowania.

Oczywiście nim to zrobimy musimy zaznajomić się z mapą oraz przewodnikami turystycznymi, by podać właściwą marszrutę. Lepiej nie sugerować się ścieżkami w Google Maps oraz tym podobnych serwisach, najdokładniejsze dane zawsze znajdą się w bieżącej mapce turystycznej regionu. Na niej mamy co więcej informacje o schroniskach turystycznych na marszrucie naszej wyprawy, lub też szałasów lub leśniczówek, w jakich możemy się schronić w wypadku gwałtownego załamania pogody.

Następnie musimy się spakować i należycie ubrać. Podstawą jest wygodne obuwie, rzecz jasna najlepiej zakupić obuwie celowo przeznaczone na górskie wycieczki jakie oferuje praktycznie każdy sklep turystyczny, jednakże mogą również być zwyczajne, solidne adidasy. Warto wziąć ze sobą czapeczkę z daszkiem, aby ochronić się przed udarem słonecznym, do tego, mimo iż teraz mamy lato nie zaszkodzi zapakować szalik, rezerwowe skarpetki, koszulę, płaszcz przeciwdeszczowy. Nie zapomnijmy o apteczce, latarce, zapalniczce (zapałki mogą zmoknąć), a także o telefonie komórkowym z w pełni naładowaną baterią oraz spisanymi numerami alarmowymi do GOPR.
Naturalnie trzeba pomyśleć o prowiancie a także napojach. Ich ilość zależy od długości, typu trasy a także tego, z kim wychodzimy na wymarsz. Standardowo zabierzmy ze sobą sandwicze oraz sztućce turystyczne. Możesz dorzucić batoniki energetyczne a także koniecznie wodę. Rzecz jasna najlepiej jest tak ułożyć marszrutę, byśmy w połowie drogi mieli możność uzupełnić zapasy.

Jeśli omawiany temat Cię zaciekawił, sprawdź szybko ten świetny link (https://jadenapodlasie.pl/oferty/atrakcje/dla-dzieci) – przeczytasz w tym miejscu wiele przydatnych informacji.

Dla zaciekawionych: sztućce turystyczne.

sztućce turystyczne
Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz czas na najistotniejszą zasadę eskapad górskich. Otóż w góry wychodzimy o brzasku, bo aura, jeśli ma się zepsuć, uczyni to najpewniej po południu.

Kierujmy także uwagę na rodzaj naszej marszruty, tak, aby rodzaj szlaku turystycznego był należycie dopasowany zarówno do naszej kondycji, jak również doświadczeń w górach. Perfekcyjna marszruta powinna brać pod uwagę formę, wiek, warunki atmosferyczne jak też wzmiankowane doświadczenie w włóczęgach górskich. Cała oferta: więcej.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes