O nowościach informatycznych, które znacznie upraszczają pracę księgowym i pracownikom magazynu

Księgowość, finanse
Akty prawne nakładają na handlowców obowiązek dokumentowania każdej operacji finansowej. Jeśli księgowa miałaby ręcznie kaligrafować obliczenia na papierze, a potem je zanosić do archiwum, to wtedy przedsiębiorstwo musiałoby potroić liczbę zatrudnionych pracowników i wynajmować większych rozmiarów powierzchnię dla biur.

A z tym, wiadomo, związane bywają dodatkowe koszty prowadzenia zakładu. Polscy i francuscy programiści C++ bez przerwy pracują nad poprawieniem jakości programów komputerowych do prowadzenia ksiąg rachunkowych i dostosowują te programy do zmieniających się przepisów ustawy. Raz na jakiś czas pytają użytkowników, jakie udogodnienia chcieliby wprowadzić w życie.Nowością ostatnich lat jest program do księgowości online. Zamiast gromadzić informacje na dysku lokalnego komputera, wykorzystuje się nierzeczywistą przestrzeń oferowaną, na przykład, przez dostawcę oprogramowania.
księgowość przez internet
Autor: Grupy .NET i IT
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki sieci internetowej można w każdej chwili i z każdego miejsca na kontynencie sprawdzić chociażby wystawione w danym dniu faktury. Nie dla każdego prezesa zarządu taki księgowy online będzie jednak idealnym rozwiązaniem. Pełna kontrola prowadzenia ksiąg buchalteryjnych, nawet w czasie przebywania na urlopie, to oczywisty plus, ale poufne i często drażliwe informacje (czytaj: wysokości zarobków pracowników), tak czy owak, gromadzone bywają poza siedzibą przedsiębiorstwa. Obawiając się ewentualnych przecieków, prezes zarządu nie wprowadzi u siebie takich nowinek technicznych i dalej księgowość będzie prowadzona z użyciem tylko i wyłącznie firmowych komputerów. W ten sposób program do księgowość online nie będzie już dłużej pochłania niczyich myśli.

Z kolei właściciele hurtowni czy ogromnych sklepów mają jeszcze jeden wydatek. Przy sporym asortymencie produktów właściwe oprogramowanie komputerowe staje się konieczne. Ułatwia ono pracownikom błyskawiczną orientację w liczbie towarów, zwłaszcza tych bardzo małych (na przykład nakrętek). Mając do dyspozycji program do prowadzenia magazynu mogą spokojnie wystawać przy ladzie i równocześnie sprawnie i bez pomyłek odpowiadać na zapytania klientów. Poza tym takie oprogramowanie umożliwia tworzenie dokumentów handlowych, takich jak: faktury, wuzetki, raporty kasowe czy nawet paragony.
Rzeczony wyżej księgowy online czy nawet program do prowadzenia magazynu może dzisiaj jeszcze nie bywa powszechnie używany, ale kto wie, może za kilkanaście lat diametralnie zrewolucjonizuje prowadzenie księgowości i to nie tylko w tych dużych sklepach.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes