O tym, że korzystnie inwestować we własny rozwój nie należy nikogo uświadamiać. Nie jest to jednakowoż takie proste? Jakie są przeszkody?

konferencja
Na całym świecie, wszędzie pod każdą szerokością geograficzną, ludzie biorą udział w szkoleniach. Jak to ważne na dzisiejszym rynku pracy nie trzeba nikomu przypominać, tak więc i w naszym kraju szkolenia stały się bardziej popularne. Złożyło się na to kilka czynników, lecz najważniejszym z nich było wstąpienie do Unii Europejskiej, dzięki temu pojawiło się dużo funduszy na kolejne szkolenia.

konferencja biznesowa
Autor: Betsy Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Znacznie rozwinęło rynek szkoleń. Zwiększyło to również zainteresowanie salami, które opłaca się wynajmować na kurs (więcej na temat). To zdecydowanie spowodowało wysyp takich właśnie miejsc niezbędnych do prowadzenia szkoleń (WWW). Naturalnie najliczniej występują w dużych miastach, lub ich okolicach, lecz nie oznacza to, że nie spotkamy takich miejsc w nieco mniejszych ośrodkach miejskich (na przykład sale konferencyjne Częstochowa). Po prostu, tam gdzie jest zainteresowanie i gdzie udaje się pozyskać pieniądze unijne, tam przeprowadza się menedżerami (zobacz zobacz by porównać).

Sami uczestnicy płacą w dużej mierze za szkolenia, choć zwykle tak jest, iż dana firma wysyła pracownika na jakieś szkolenie. Są to najczęściej szkolenia branżowe, na których warto się pojawić, konferencje, kongresy, na które firmy mają płatny wstęp, lecz dzięki wielu rabatom i innym ulgom udaje się przykładowo zgłosić parę osób, a cena nie jest taka straszna. Są także ludzie, którzy są freelancerami i sami finansują sobie przeróżne szkolenia. Oczywiście zależy na jakim poziomie jest dany człowiek, na co sobie może pozwolić, ile zarobi w danym roku. Niemniej, wielu ludzi przeznacza znaczną część swojej pensji na polepszanie kwalifikacji, gdyż uważają, że inwestycja we własny rozwój opłaca się najbardziej i na pewno szybko się zwróci.

To bardzo dobre i dojrzałe podejście, no ale można czasami pomarzyć tylko o tym, bo w życiu freelancera są lepsze i gorsze dni, lepsze i gorsze miesiące, więc różnie to wygląda z pieniędzmi na szkolenia. Niektórzy sobie mogą pozwolić na więcej, inni na mniej. Zależne jest to od branży, od zawodu i od stażu pracy.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes