Obecnie trzeba inwestować we własny rozwój

szkolenie
Aktualnie łatwo rozpłynąć się w oceanie nijakości. Bardzo trudno jest się wyróżnić. Ci, którzy nawet chcą tego dokonać zderzają się ze ścianą. Zapisują się do różnorodnych reality show lub talent show i obnażają się przed całą Polską. Decydują się na to, gdyż chcą być znani i coś zdobyć, to normalne, nie ma co tego negować, co z tego, gdy są jedynie kukiełkami w rękach zawodowych graczy – specjalistów z branży medialnej. Zakończy się sezon talent show, pojawią się następni, a Ci co do tej pory byli obiecujący zostaną szybko zapomniani.

To oczywiście utrudnienie w każdej sferze życia. Zdają sobie z tego sprawę ludzie, którzy byli na szczycie, a teraz muszą się schylać bardzo nisko, żeby podnieść coś z podłogi. Nie da się zawsze być na szczycie, sława trwa przeważnie przysłowiowe pięć minut. To nie oznacza jednocześnie, że należy w ogóle zrezygnować ze starań.
Zgodnie z dewizą: żyć szybko, umierać młodo, niekiedy lepiej przeżyć krótkie, acz fascynujące życie niż męczyć się sto lat w cierpieniach. Może to zbyt brutalny przykład, ale uzmysławia on w jakim sensie możemy podejść do tego problemu. Podejdź do swojego życia, jak do fascynującej przygody, która ma po prostu koniec. No okej, ma, ale nie możesz o tym myśleć, zrób więc wszystko, by żyło Ci się bardzo dobrze każdego dnia. Za często spoglądasz w niebo, liczysz na cud?
To bezcelowe, bo cuda nie istnieją, wiem, iż zdajesz sobie z tego sprawę, lecz jednak po raz kolejny masz nadzieję, iż jednak, iż kto wie dziś właśnie się poszczęści…Zamiast tego kształć się nieustannie, pragniesz się lepiej prezentować, mieć lepsze relacje w kontaktach międzyludzkich zapisz się na szkolenie interpersonalne ( ciekawa oferta umiejscowiona jest tutaj), pragniesz wykształcić w sobie cechy silnego przywódcy, który mógłby przewodzić grupie, ponieważ to pomoże Ci zrobić karierę w Twojej branży, nie wahaj się, skorzystaj ze szkolenia z zakresu przywództwa.

szkolenie
Autor: QSC AG
Źródło: http://www.flickr.com

Takich, i paru pozostałych, pomocnych umiejętności nie nauczysz się siedząc w mieszkaniu i rozmyślając albo spoglądając w niebo oczekując na gwiazdkę z nieba. Jedynie praca nad własnym charakterem i parcie do przodu (ale nie „na szkło”) sprawi, że staniesz się prawdziwym zawodnikiem, a nie gwiazdką na jeden sezon, o której wszyscy szybko zapomną. I jeszcze coś, nie ma drogi na skróty, by coś osiągnąć potrzebujesz kluczy, wyważenie drzwi może i skuteczne, lecz tylko w filmach.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes