Obecnie w bardzo wielu aspektach życia widać obecność nowoczesnych technologii

kredyt
Obecnie w bardzo wielu aspektach życia widać wpływ nowoczesnych technologii. Dotyczy to zwłaszcza komputerów i sieci WWW. Widać to wyraźnie na przykładzie urzędów i innych instytucji publicznych, które obecnie w większości przypadków są już zautomatyzowane. Powszechna komputeryzacja objęła również sferę bankowości. Jednym z początkowych znaków tego zjawiska było pojawienie się bankomatów, urządzeń skomputeryzowanych służących do szybkiego wypłacania pieniędzy z konta.

technologie
Placówki bankowe również są zautomatyzowane, co znacznie skraca czas czekanie na zrealizowanie potrzebnej usługi. Ogromny wpływ na sferę bankową wywarło upowszechnienie się Internetu. Od pewnego czasu funkcjonuje i prężnie się rozwija tak zwana elektroniczna bankowość. Wyróżnia się ona tym, że wszystkie lub też większość kwestii związanych z bankiem można zrealizować tylko poprzez sieć, a więc bez opuszczania domu. Po czasie jako odmiana pojawiła się również bankowość elektroniczna dla firm – .

Przelewy internetowe

Razem z pojawianiem się bankowości elektronicznej zaczęto poszerzać zakres usług, które można zrealizować w ten sposób. Obecnie są to na przykład tego rodzaju usługi jak zaciągnięcie pożyczki czy kredytu. Najpopularniejszą usługą jest jednak dokonywanie przelewów za pośrednictwem sieci. Jest to metoda bardzo prosta i szybka.

Jak sądzisz? Czy omawiany temat jest interesujący? Jeśli tak, to kliknij w odnośnik oraz sprawdź praktyczne informacje – wciągną Cię całkowicie.

Osoba posiadająca konto w Internecie musi jedynie wprowadzić dane odbiorcy w odpowiednich miejscach oraz wpisać kwotę przelewu. W sytuacji posiadania konta w banku tym samym co odbiorca środki

technologie
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

zostaną przelane tego samego dnia. W innych sytuacjach trwa to zazwyczaj około jednej doby.

Wyłącznie internetowo

Jeszcze do niedawna w kwestii bankowości elektronicznej, to była ona w każdej sytuacji połączona z posiadaniem tradycyjnego konta, które wiązało się z możliwością wypłacania pieniędzy i dokonywania innych czynności w siedzibie banku. Obecnie z kolei coraz większą popularność zyskują banki całkowicie internetowe. Jedyne, co posiada użytkownik takiego banku, to karta debetowa , za pomocą której wypłaca on pieniądze z bankomatu. Oprócz tego wszystkie potrzebne transakcje realizuje sprzed ekranu komputera. Jest to na pewno metoda nowoczesna i bardzo wygodna.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes