Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Czym jest? Jakie zapewnia konsekwencje?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest określone m.in. dla kobiet z cerą tłustą, które zmagają się z nadmiarem sebum lub trudnymi do usunięcia wągrami. Salony kosmetyczne oferują szereg zabiegów oczyszczających określonych dla tak wymagającej cery. Nie brakuje również zabiegów dla osób z cerą suchą, a nawet z cerą naczynkową. Na czym polega oczyszczanie buzi u kosmetyczki? Czy takie zabiegi są bolesne? Jakie są efekty oczyszczania twarzy w salonach kosmetycznych?

Oczyszczanie skóry – ręczne. Zabieg polega na ręcznym usunięciu wągrów oraz innych zanieczyszczeń nagromadzających się pod powierzchnią skóry. Pierwszym krokiem oczyszczania ręcznego jest dokładny demakijaż buzi. W następnej kolejności kosmetyczka przeprowadza peeling w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Dalej na paręnaście minut nakłada na buzię środek o działaniu rozmiękczającym i kieruje na twarz strumień pary, która rozszerza pory jak też wzmaga działanie preparatu. Później kosmetyczka likwiduje zalegającą w porach treść poprzez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po usunięciu wągrów, na skórę aplikowany jest krem czy maska o działaniu przeciwzapalnym. Ostatnim etapem zabiegu będzie nałożenie właściwego kremu ochronnego dopasowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery.

twarz pozbawiona zmarszczek

Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Hydrabrazja, to zabieg oczyszczający, podczas którego używa się wody. Pierwszą fazą zabiegu jest oczyszczenie cery z odkładającego się łoju a także zaskórników poprzez zasysanie (podciśnieniowo). W następnej kolejności przeprowadza się mikrodermabrazję wodną, zatem złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o rozmaitej grubości (są one dopasowywane do rodzaju skóry). Podczas zabiegu woda schładza skórę, osłabia dyskomfort towarzyszący złuszczaniu jak też dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest przeznaczona dla każdego rodzaju skóry, nawet czułej oraz naczynkowej.

Mikrodermabrazja, zwana także mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, aż do pożądanego poziomu, z pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza skórę z martwych komórek oraz ułatwia przenikanie aktywnych składników. Mikrodermabrazja diamentowa jest określona dla pań z cerą problematyczną (głównie cera mieszana, trądzikowa).

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści (https://www.kidsclinic.pl/poradnia/neurologopeda-logopeda-dzieciecy) podobnego serwisu? To właśnie w nim znajdziesz uzupełniające wiadomości w odniesieniu do opisywanej tu tematyki.

Wymienione zabiegi wykonuje prawie każdy salon urody.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes