Od czego powinien zależeć wybór ogrzewania

Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.
Ogrzewanie jest najistotniejszą sprawą. Najlepiej je zaplanować już w czasie projektu domu. Warto tak je zaplanować, aby opłaty zimą nie przyprawiały o zwał serca. Zdecydujmy się na typ ogrzewania i kaloryferów. Montaż centralnego ogrzewania w domu nie jest zdecydowanie banalną sprawą.

Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.
Autor: Purmo
Źródło: Purmo

Skuteczne ogrzewanie może momentalnie ogrzać cały dom, niedużym nakładem pieniężnym. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście miejskie c.o., które znamy głównie na osiedlach. Wiele domków w miastach ma możliwość podłączenia niego. Znane możliwości to prąd lub gaz, przy czym ogrzewanie na prąd jest zdecydowanie nie najtańsze. Piece na gaz stosowane jest w nowych blokowiskach i domach – jest dobre, gry jest poprawnie rozłożone.

Grzejniki
Rozwiązań jest wiele i zdecydowanie lepiej włożyć pieniądze w cały system ogrzewania niż w rachunki. Istotny jest również wygląd, ale przede wszystkim tworzywo. Powinny mieć dużą moc, by emitowały ciepło każde pomieszczenie, w którym są zainstalowane.

Grzejniki stalowe różnią się dużą siłą grzania. Są wybierane najczęściej, mimo że mogą korodować i zapowietrzają się. Stalowe grzejniki panelowe instalowane są w w domach. Można je kupić w wielu wymiarach i kształtach. Najpopularniejsze miejsce na taki kaloryfer jest oczywiście pod oknem. Coraz popularniejsze są aluminiowe grzejniki, ale ich nie da się łączyć się z instalacją z miedzi.

www.lazienkaplus.pl/pl/

Wybór grzejników wymaga podpowiedzi ekspertów, bo to dosyć trudna procedura. Jeżeli więc nie masz pojęcia, czym są kotły kondensacyjne, a przepływowy ogrzewacz wody to jak prom kosmiczny – zapytaj fachowców.

Ciepła podłoga
Zdecydowanie więcej ludzi planuje ogrzewanie w podłodze, które siłą rzeczy należy uwzględnić dużo wcześniej. Taki grzejnik wykonany jest z rur zainstalowanych pod panelami podłogowymi lub pod płytkami. To najlepsze rozwiązanie do łazienki, ponieważ tam lodowata podłoga najbardziej przeszkadza. Podobnie montuje się grzejniki ścienne, chowające się pod ścianą. W tej sytuacji nie bez znaczenia jest izolacja ścian, warunkująca dobre sprawowanie się takiego ogrzewania.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes