Od czego powinien zależeć wybór ogrzewania

Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.
Ogrzewanie jest najistotniejszą sprawą. Najlepiej je zaplanować już w czasie projektu domu. Warto tak je zaplanować, aby opłaty zimą nie przyprawiały o zwał serca. Zdecydujmy się na typ ogrzewania i kaloryferów. Montaż centralnego ogrzewania w domu nie jest zdecydowanie banalną sprawą.

Grzejnik dekoracyjny Purmo Kos wyposażony w głowicę termostatyczną.
Autor: Purmo
Źródło: Purmo

Skuteczne ogrzewanie może momentalnie ogrzać cały dom, niedużym nakładem pieniężnym. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście miejskie c.o., które znamy głównie na osiedlach. Wiele domków w miastach ma możliwość podłączenia niego. Znane możliwości to prąd lub gaz, przy czym ogrzewanie na prąd jest zdecydowanie nie najtańsze. Piece na gaz stosowane jest w nowych blokowiskach i domach – jest dobre, gry jest poprawnie rozłożone.

GrzejnikiRozwiązań jest wiele i zdecydowanie lepiej włożyć pieniądze w cały system ogrzewania niż w rachunki. Istotny jest również wygląd, ale przede wszystkim tworzywo. Powinny mieć dużą moc, by emitowały ciepło każde pomieszczenie, w którym są zainstalowane.

Grzejniki stalowe różnią się dużą siłą grzania. Są wybierane najczęściej, mimo że mogą korodować i zapowietrzają się.

Jeśli podoba Ci się prezentowany wpis, kliknij ten odnośnik – z pewnością także warto zobaczyć ponadto (http://www.dzwigmar.pl/realizacje.html) następny dający do myślenia post.

Stalowe grzejniki panelowe instalowane są w w domach. Można je kupić w wielu wymiarach i kształtach. Najpopularniejsze miejsce na taki kaloryfer jest oczywiście pod oknem. Coraz popularniejsze są aluminiowe grzejniki, ale ich nie da się łączyć się z instalacją z miedzi.

łazienki, umywalki, wanny

Wybór grzejników wymaga podpowiedzi ekspertów, bo to dosyć trudna procedura. Jeżeli więc nie masz pojęcia, czym są kotły kondensacyjne, a przepływowy ogrzewacz wody to jak prom kosmiczny – zapytaj fachowców.

Ciepła podłoga
Zdecydowanie więcej ludzi planuje ogrzewanie w podłodze, które siłą rzeczy należy uwzględnić dużo wcześniej. Taki grzejnik wykonany jest z rur zainstalowanych pod panelami(polecamy panele ogrodzeniowe trzebnica) podłogowymi lub pod płytkami. To najlepsze rozwiązanie do łazienki, ponieważ tam lodowata podłoga najbardziej przeszkadza. Podobnie montuje się grzejniki ścienne, chowające się pod ścianą. W tej sytuacji nie bez znaczenia jest izolacja ścian, warunkująca dobre sprawowanie się takiego ogrzewania.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes