Odbiór mieszkania od dewelopera dewelopera budowlanego : na co zwrócić uwagę

deweloperzy
Zakup mieszkania bezsprzecznie nie jest współcześnie prostą sprawą. Wymaga to mnogość czasu, wysiłku, także środków finansowych.Wobec tego niemało osób korzysta z usług dewelopera, co jest niezwykle dobrą opcją.

Jednak gdy nadchodzi okres na odbiór mieszkania powinno się pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach.Po pierwsze nie spiesz się i nie rób nic pochopnie. Nie musisz przecież pędzić na złamanie karku po odbiór techniczny własnego mieszkania (szerzej pod adresem https://www.archicom.pl/mieszkania-z-ogrodkiem), wobec tego nie daj się popędzać. Mało tego warto umówić się na przyjęcie za dnia, kiedy jest jeszcze jasno. Czemu to takie istotne? Bo przy świetle dziennym da się spostrzec wszelkie nierówności czy niedociągnięcia. Dobrym pomysłem jest również wynajęcie inspektora budowlanego, który bezsprzecznie funkcjonalnie oraz biegle sprawdzi stan mieszkania. Koszt wynajęcia inspektora budowlanego to plus minus 200-300 złotych.

Jeżeli jednak nie chcesz wynajmować inspektora nadzoru budowlanego i decydujesz się na osobne odebranie mieszkania od dewelopera, to weź ze sobą takie akcesoria, jak na przykład stalowy kątownik, miarka, poziomica a także umowę i plan mieszkania.

Chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat? Jeżeli tak, to odwiedź stronę internetową, która przedstawia równie ważne dane – są one niesamowicie wciągające.

Pomoże Ci to w ustaleniu czy wszystko zostało wykonane profesjonalnie, rzetelnie i zgodnie z zawartą umową.

wizualizacja mieszkania
Źródło: flickr.com

Pamiętaj, że jest to Twoje mieszkanie, dlatego masz pełne prawo stwierdzić czy wszystko zostało dokonane tak, jak w zawartej umowie. Nie bój się niczego i swobodnie zbadaj ściany (czy są proste), wymierz metraż (czy jest taki jak opisano w umowie), zwróć uwagę na każdy drobny składnik i nie spiesz się przy tym. Spokojnie zdołasz wszystko sprawdzić z największą sumiennością oraz dokładnością. W końcu to Ty płacisz za to mieszkanie i to Ty będziesz w nim mieszkał, wskutek tego masz pełne prawo szczegółowo sprawdzić czy wszystko jest tak jak być powinno.
Warto też wybrać się po szybki odbiór mieszkania od dewelopera z jakąś osobą. Być może samodzielnie nie dostrzeżesz jakiejś rzeczy, coś przegapisz bądź zapomnisz sprawdzić – wówczas ktoś będący z Tobą może zwrócić na to Twoją uwagę oraz tym samym pomóc Ci w drobiazgowym zbadanie stanu mieszkania.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes