Odkryj najsolidniejszą wypożyczalnie samochodów na terenie Polski

auta
Najpopularniejszymi, pod względem turystów, regionami Polski są, bez wątpienia obszary Mazowsza czy Małopolski. Popularnością szczyci się również cały teren Dolnego Śląska. Lecz mało osób uważa za warty zobaczenia obszar Podkarpacia. Podkarpacie, zlokalizowane w południowo-wschodniej części Polski, z urzekającymi Bieszczadami, większymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo malowniczy rejon. Nie brak tutaj miejsc, które pod względem atrakcyjności turystycznej, ani trochę nie ustępują największym polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Na pewno jednym z najistotniejszych miejsc, które powinno się zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- wielki zespół fortyfikacji obronnych. Na początku XX wieku była trzecią największą twierdzą w Europie- znaczniejsze były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, co stało się tylko raz w historii wojen, była oblężona trzykrotnie. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po niej systematycznie traciła swoje znaczenie i była dewastowana. W dniu dzisiejszym to jeden z najcenniejszych zabytków południowo-wschodniej Polski.

W Trzcinicy, obok Jasła, mieści się muzeum, które znajduje się w jednej z najdawniejszych i najbardziej znaczących w kraju osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Jest tam również wielki gród z początków średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się to muzeum, zajmuje teren ok 8 ha, na swoim terenie ułożonych jest ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy do osady oraz 18 zrekonstruowanych chat.

W podobnym stopniu warte zobaczenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany budynek sakralny z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Również w Haczowie wybudowany jest zabytkowy, drewniany kościół. Powstał w XIV wieku i jest największym, a zarazem najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Także został wpisany na listę UNESCO.

auto
Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę duża ilość obiektów, które trzeba zobaczyć w Podkarpackim.

Uważasz, że opisane informacje są godne uwagi? Doskonale, więc z pewnością szczegóły tu pmb asfalt zamieszczone również Cię zaciekawią.

Jak to wszystko obejrzeć, jeśli jest się turystą? Najwygodniej najzwyczajniej wynająć pojazd. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dostosuje auto do naszych potrzeb, odpowiednio wielki by zmieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować majątku, jeśli przyjedziemy na weekend- sporo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto można wypożyczyć w tym miejscu.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes