Odnośnie tego jak powinno być zaaranżowane nasze biuro, by przyciągnąć klientów?

spotkanie firmowe
Wszyscy ludzie, którzy posiadają firmy doskonale zdają sobie sprawę, że niezmiernie istotne jest miejsce pracy. Dlatego biuro i firma to jedność. Tak, więc jeżeli nie zajmujemy się sprzedażą wysyłkową, to zdecydowanie musimy ogarnąć wystrój naszego biura. Klienci będą zwracali uwagę na wiele szczegółów, jeżeli będzie brudna podłoga i sekretarka będzie miała obgryzione paznokcie, to prawie na 99,9% klient nigdy więcej nie skorzysta z usług naszej firmy.

pomieszczenie biurowe
Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc musimy zadbać o to, by klient nie był przerażony po wejściu do biura naszej firmy. Ważne jest również, to by pracownicy, posiadali wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką. Nieistotne, jaką firmą jesteśmy, pracownicy potrzebują pewnych standardów. Stanowiska pracy powinny być wyposażone. Jeśli np. mamy firmę wysyłkową powinniśmy mieć odpowiednią ilość opakowań do wysyłki, nie może brakować folii, nożyczek, długopisów, tuszu w drukarce. Wszystko musi być w odpowiedni sposób rozplanowane (to ci może pomóc: ).

Siedziba firmy

Zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni biurowej w obecnych czasach nie wydaje się niczym trudnym. Ale tak naprawdę jest to spore wyzwanie. Jeżeli wynajęliśmy całe piętro w biurowcu dla naszej firmy, to nie jest to zbyt skomplikowane. Ale, jeśli wynajęliśmy jedno duże pomieszczenie to możemy mieć pewien problem. W takim wypadku trzeba wydzielić trzy strefy, by biuro i firma nie było mieszanką poplątania z pomieszaniem a stało się sensowną całością. Powinniśmy wyznaczyć część do przyjmowania klientów, miejsce na biuro szefa oraz miejsce gdzie wszyscy będą mogli oddać się pracy. Część gdzie wszyscy działają powinniśmy oddzielić ścianką, podobnie jak miejsce na gabinet szefa. Jeśli przestrzeń nie jest ogromna i nie jest to call-center, to można postawić na jeden wielki stół, gdzie będą pracować wszyscy.

Trzeba w takiej przestrzeni zadbać o to, by niezbędny asortyment był pod ręką (taki jak tutaj: ). Warto, kiedy przenosimy naszą firmę do innego lokalu wziąć pod uwagę zaproszenie osoby znającej się na organizacji wnętrz, która pomoże nam żebyśmy w odpowiedni sposób ogarnąć przestrzeń nowego biura naszej firmy. Dobrze zainwestować w profesjonalną aranżację, żeby mieć biuro, które przyciągnie do naszej firmy ludzi.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes