Czy to zima czy to lato – spędzaj wakacje w Polsce

Narty, sporty zimowe
Polska na weekend czy też na wczasy staje się dla niektórych osób, w znacznej mierze cudzoziemców, miejscem gdzie można odpocząć w zgodzie z naturą. Przez nasz kraj przebiegają tysiące szlaków turystycznych w poszczególnych regionach. Każdy region jest jedyny w swoim rodzaju i przyciąga do siebie różnymi atrakcjami, które trzeba wziąć pod uwagę planując odpoczynek 2014!

Pokrycie dachu strzechą
Źródło: www.flickr.com
Krańce południowe Polski to rozciągające się łańcuchy górskie. Wzmożony ruch turystów powiązany jest z sezonowością. Sezon zimowy to wzmożony ruch w górskich miasteczkach. Powód jest oczywisty – sezon narciarski. Taki aktywny wypoczynek to doskonały trening i test naszych kondycji fizycznych, ale to też znaczące przychody dla pensjonatów czy kwater prywatnych mających do zaproponowania noclegi (więcej tu – ). Oferując noclegi (więcej o noclegi kutno: www.hoteldworsojki.pl/pokoje-noclegi/) Zieleniec konkuruje z innymi ośrodkami cenami oraz położeniem. Ale i inne miasta nie pozostają w tyle, na przykład noclegi Karpacz czy noclegi Szklarska Poręba również przyciągają wielu sympatyków białego szaleństwa. Trzeba, więc znaleźć odrobinę czasu i zaplanować tego rodzaju wyjazdy w góry (oferty noclegowe).

W okresie letnim zwiększony ruch turystyczny przenosi się na północne krańce Polski. Tu także znajdują się miejscowości oferujące mnóstwo różnorodnych atrakcji dla wczasowiczów. Liczy się odległość od morza, dostęp do rozrywek typu dyskoteki czy organizacja imprez na dworze. Kurorty od dawna przyciągające rzesze turystów to między innymi Rewal czy Krynica Morska. Częstokroć odwiedzanym miasteczkiem położonym na zachodnim wybrzeżu są Międzyzdroje. Rezerwując noclegi – coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/ROYAL-BELVEDERE/6965/40-2728-24FF.html – trzeba skorzystać z internetu, na którym odnajdziemy najbardziej aktualne propozycje rodzaju noclegi Międzyzdroje. Znajdują się tu także liczne ośrodki spa, będące znakomitym odpoczynkiem dla naszych zmęczonych ciał.

Spa, masaż ciała
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Dla osób niepełnosprawnych lub chorych, lub po prostu lubiących spokojne klimaty zaproponować można uzdrowiska, których także nie brakuje w naszym kraju. Najogromniejsze ich zbiorowisko znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej. Lądek Zdrój uznawany jest za jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie. Przyjeżdżają tutaj duże ilości pacjentów, by odpocząć i skorzystać z usług, jakie oferują tutejsze domy zdrojowe oraz pensjonaty. Kudowa Zdrój leży w sąsiedztwie Gór Stołowych. Miejscami wartymi zwiedzenia są między innymi Błędne Skały czy Park Dinozaury. Duszniki Zdrój to między innymi: Muzeum Papiernictwa, w którym można podglądnąć jak czerpie się prawdziwy papier; czy też Pijalnia Wód Mineralnych, w której można napić się wody bogatej w wiele zdrowotnych składników.

Reasumując do wyboru na spędzenie wolnego czasu mamy góry, morze a także takie regiony jak: Bieszczady czy Mazury. Taka różnorodność to bezsprzecznie atut naszego kraju w porównaniu do co poniektórych państw europejskich. Korzystajmy, toteż z tego, co posiadamy.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes