Odprawa online jako dobra opcja dla powszechnie praktykowanej odprawy przed rozpoczęciem podróży lotnicze

lotnisko
W naszych czasach właściciele linii lotniczych stwarzają swoim pasażerom dogodność skorzystania z różnych odmian odprawy lotniskowej. Zalicza się do nich zarówno dobrze znana odprawa na lotnisku, jak i odprawa online odbywana poprzez łącze internetowe przy pomocy lub smartfona.

Obecnie, odprawa (tutaj więcej: LOT) na lotnisku bywa znacznie bardziej szczegółowa niż jeszcze dziesięć lat temu, a powodem tego jest wciąż rosnące zagrożenie terrorystyczne. W związku z tym nie może nas wyprowadzać z równowagi fakt, że możemy zostać przed wejściem na pokład samolotu zgodnie z przepisami obszukani, jak również prześwietleni podobnie, jak sprawdzony stanie się cały pozostający w naszym posiadaniu bagaż (czytaj więcej). Jakiekolwiek wychodzące nieścisłości będą musiały stać się od razu wyjaśnione, żebyśmy mogli wejść na pokład samolotu.
lotnisko
Autor: Benson Kua
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od zasad pojawiających się u wybranego przez nas przewoźnika, będziemy musieli mieć przy sobie dowód osobisty i paszport, a w wyjątkowych okolicznościach również książeczkę zdrowia lub zaświadczenie lekarskie, jeżeli cierpimy na jakiegoś rodzaju chorobę, która może mieć wpływ na to, w jaki sposób będziemy znosili niedogodności lotu. Natomiast, znajdujące się pod naszą kuratelą osoby niepełnoletnie będą musiały mieć przy sobie paszporty, podobnie jak przewożone przez nas psy lub koty.

samolot
Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Muszą zostać w nich wpisane zaświadczenia o stanie ich zdrowia oraz potwierdzenie stwierdzenia, że zostały one zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Dopiero po nadzorowanym poznaniu wszystkich tych danych będziemy mogli wsiąść do wnętrza maszyny i zasiąść na zarezerwowanym przez nas uprzednio fotelu.

Powinniśmy również dobrze sobie zapamiętać, że jeżeli nasze postępowanie będzie wywoływało jakieś niebezpieczeństwo dla znajdujących się na pokładzie klientów linii lotniczej, to możemy zostać wyproszeni z pokładu maszyny na najbliższym lądowisku (wejdź ). Na szczęście, tak skrupulatna odprawa na lotnisku praktykowana jest przede wszystkim przed pierwszym lotem, kiedy nie jesteśmy jeszcze znani przewoźnikowi, z którego usług zamierzamy skorzystać. Trzeba również mocno podkreślić, iż nie powinniśmy mieć za złe tak dokładnej kontroli, gdyż wszystko rozgrywa się o bezpieczeństwo pasażerów i rzeczywiście tak też jest, nie zapominajmy o tym oraz miejmy to nieustannie na względzie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes