Oferta agroturystyki górskiej

Beskid niski
Ofert agroturystyki pojawia się ostatnio coraz sporzej. Nierzadko gospodarstwa oferujące taki odpoczynek letni czy zimowy prowadzą jednocześnie gospodarstwo ekologiczne. Taki właśnie model wybrałam swego czasu z moim mężem.

Beskid niski
Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Od czternastu lat posiadamy przy naszej ekologicznej farmie agroturystykę. Położony jest on w pięknie umiejscowionej małej miejscowości w Beskidzie Żywieckim. W związku z tym możemy zaoferować Państwu wypoczynek nie byle jaki, jako że jest chodzi tutaj o wypoczynek (solidna propozycja) w górach. Co to oznacza? To, iż prócz świeżuteńkich, eko warzyw oraz malin o letniej porze, mogą Państwo napawać się orzeźwiającym, czystym powietrzem. Wypoczynek w górach (Strona główna) może również wiązać się z łowieniem pstrągów w zimnym górskim strumieniu albo z górskimi wypadami. Są tutaj w Beskidzie doskonale oznakowane szlaki o różnych poziomach trudności.

Każdy tram może wybrać trasę według swych możności i sił. Zimą wypoczynek w górach to rzecz jasna białe szaleństwo na ośnieżonych stokach. Można wybrać narty, snowboard, dzieciaczki często wybierają zjazdy na sankach. Organizujemy dodatkowo kulig a także wieczorne biesiady przy ognisku, a latem rower – rowerowe trasy w Górach Izerskich.

beskidy
Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Po białych szaleństwach w mroźny, zimowy dzień miło wygrzać się w saunie wodnej lub też suchej jak kto woli. Jest szansa też skorzystać z lamp solarnych, jaskini z soli lub basenu w naszym SPA. Zwierzęta którymi hodowlą zajmujemy się to: cztery kozy, czternaście kurek do tego kogutek. Mąż z zmiłowania jest pszczelarzem, skutkiem tego za siedliskiem jest ustawionych sześć uli. Możemy wobec tego zaproponować Państwu świeże wiejskie produkty z własnego eko gospodarstwa: kozi ser, miodek z własnej pasieki, jajka – sprawdź noclegi w Kopańcu. Moją specjalizacją jeżeli idzie o słodkości są torty wypieczone z jaj od kur z własnej hodowli jak łatwo się domyślić.

Nasi letnicy ( zawsze częstowani są torcikiem śmietankowym. Spośród regionalnych straw możemy naszym wczasowiczom zasugerować tak zwane pieczonki, jadło drwala oraz madziarskie jadło niezmiernie często w tej okolicy przygotowane – Bogracz. Duszonki są pitraszone w specjalnym żeliwnym saganie zawieszonym nad ogniem (ewentualnie w piekarniku) z ziemniaków, liści kapusty a także karkówki. Do tego zioła, majeranek, kminek itp.. Jadło drwala z kolei to inaczej placki ziemniaczane po Węgiersku. Są to placki z ziemniaków z gulaszem z mięsa, papryką, pieczarkami, posypane po wierzchu potartym serem. Bogracz natomiast jest odmianą zupy gulaszowej. Zapraszamy na wypoczynek link w górach!

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes