osuszamy domy

osuszacz powietrza
Osuszacz powietrza jest to sprzęt, przy użyciu, którego w naszym pomieszczeniu będzie dobry poziom wilgotności. Doskonale nadaje się do pomieszczeń podtopionych, zagrzybionych czy też o podwyższonej wilgotności. Potrafi on w przeciągu kilku godzin odsączyć z powietrza nawet kilka litrów wody.

Osuszanie budynków za jego pomocą jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Trzeba walczyć z wilgocią w domowych pomieszczeniach, gdyż bardzo źle wpływa ona zarówno na ludzi jak i zwierzęta czy też rośliny.

Zbyt wysoki poziom wilgotności zwiększa reumatyzm, zwiększa aktywność roztoczy a co się z tym wiąże powiększa ryzyko astmy. Skuteczność osuszania osuszaczy jest kilkadziesiąt razy większa niż pochłaniaczy wilgoci. Takie domowe osuszacze powietrza można rozdzielić na kondensacyjne i adsorpcyjne. Osuszacze kondensacyjne są najbardziej znane i posiadają spory wybór marek i modeli. Posiadają plastikowe zabudowy, dzięki czemu są leciutkie.

Autor: UBM

Ich wartość jest najniższa pośród osuszaczy, ale minusem jest to, że gdy spada temperatura powietrza w {pomieszczeniu również maleje ich skuteczność. Usuwają one wilgoć w taki sposób, że chłodzą powietrze poniżej punktu rosy, co powoduje wykraplanie wilgoci. Drugie to osuszacze adsorpcyjne. W odrożnieniu do tych pierwszych ich wydajność nie zależy od wysokości temperatury w mieszkaniu. Również posiadają nieznaczną wagę i są małych wymiarów, ale są droższe. Ich działanie polega na wchłanianiu wilgoci z powietrza przy użyciu materiału higroskopijnego.

Autor: www.belvilla.pl

Jeśli nasz dom (polecamy projekty małych domów z garażem) został na przykład podtopiony podczas powodzi to zarówno jeden jak i drugi osuszacz rewelacyjnie spełni swoją rolę. Rzekomo bardzo dobrą metodą jest tak określane osuszanie naturalne, czyli nieustanne wietrzenie czy też ogrzewanie mieszkania, ale jest to proces długotrwały, szczególnie w {naszych warunkach atmosferycznych, i może trwać nawet parę miesięcy. Gdy jednak nasz dom został bardzo mocno zalany to w takim przypadku konieczne jest, aby skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które robią sprawdzone metody osuszania.

Źródło: Uni-lux.pl

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes