Oszałamiające panoramy miejscowości Nowy Targ

Pokój hotelowy
Ferie służą podróżom. Słusznym pomysłem na spokój i zwiedzanie pięknych zakamarków naszego kraju jest wyjazd do metropolii Podhala, Nowego Targu. Miasto jest znane od stuleci z handlu, rzemiosła, a szczególnie z produkcji kożuchów i obuwia.

pokój w hotelu
Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
To miasto sportu i czynnego wypoczynku, niekiedy nawet w odmianach ekstremalnych. W okolicy tego miasta znajdują się doskonałe szlaki turystyczne piesze i rowerowe. To także idealne położenie na skoki spadochronowe, falowe loty szybowcem i lotnią, kajakowe spływy górską rzeką, rajdy konne, motorowe, rowerowe, bądź żeglowanie po Jeziorze Czorsztyńskim. Relaks po dniu obszernym wrażeń zapewnia tanie noclegi nowy targ. Do atrakcji Nowego Targu należą targowiska czwartkowe, które tak rozrosły się w minionych latach że odbywają się także w weekendy. Współcześnie to nie wyłącznie targowica podhalańskich górali, lecz wielki plac handlowy dla innych nacji. Handluje się wszystkim, nie wyłącznie atrakcyjnymi nowotarskimi kożuszkami.

Oscypek, lub bryndza to rarytasy, które dzięki podhalańskim bacom cieszą się uznaniem nie tylko wśród naszych ekspertów dobrej kuchni. Oscypkowy szlak wokół stolicy Podhala to dziewięć bacówek, z większości jakich można przywieźć nie tylko autentyczny owczy bundz, bryndzę, czy oscypka, lecz też niezapomniane wspomnienia widoków roztaczających się z pastwisk umiejscowionych na południowych stokach Gorców. Północne obręby Nowego Targu tworzą doskonałe warunki do praktykowania górskiej turystyki rowerowej. Wysoko położone nowotarskie osiedla i przysiółki to nie lada frajda dla sympatyków rowerów górskich.

zabiegi w hotelu SPA
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną atrakcją szlaków rowerowych są bez wątpienia olśniewające atuty widokowe. Praktycznie z każdego miejsca roztaczają się doskonałe panoramy na Nowy Targ i na cały masyw Tatr.

Jeśli niniejszy materiał jest według Ciebie ciekawy, sprawdź źródło a znajdziesz w tamtym miejscu podobne informacje. One także na pewno okażą się dla Ciebie interesujące.

Po odpoczynku jaki proponuje hotel Nowy Targ należałoby udać się na ścieżkę edukacyjną, jaka pozwala na zobaczenie osobliwego torfowiska wysokiego, oraz żyjących tam zwierząt i roślin. Ścieżkę o długości 610 metrów jest możliwość zwiedzić piechotą, lub rowerem. Szczególną atrakcją jest taras widokowy na kopułę torfowiska z okazją zwiedzania przez osoby niepełnosprawne.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes