Kilka wskazówek dotyczących inwestowania funduszy.

W jaki sposób użyć dodatkowe pieniądze? Akcje, obligacje, a może kupno nieruchomości? Ostatnimi czasy coraz większym popytem cieszą się tereny inwestycyjne. Co należy wiedzieć, zanim podejmiemy decyzję o znalezieniu takich obszarów do zakupu? Należy wcześniej zebrać kluczowe wiadomości o popycie i podaży. Ostatnio wartość ziemi zaczęła iść w górę i widać ożywienie w tej dziedzinie gospodarki.

tereny inwestycyjne

Autor: Dariusz Białkowski
Źródło: http://www.flickr.com

Duży wpływ na wartość ma rzecz jasna lokalizacja – przede wszystkim na obszarze dużych miast, sprawdź też . Bardzo ważne jest też przeznaczenie strefy, ujęte w planach zagospodarowania. Duże znaczenie dla cen gruntów ma również forma własności. Można dostrzec odczuwalną różnicę między wartością działek będących we własności, a tymi, jakie są w użytkowaniu wieczystym. Jak mogą zostać wykorzystane tereny inwestycyjne? Kupioną ziemię można przeznaczyć do budowy rozmaitych budynków do produkcji, hoteli i restauracji, centrów handlowych. Jednym z pomysłów są także magazyny do wynajęcia. Firmy niejednokrotnie nie chcą same inwestować w nie, może także być tak, że nie mają czasu na budowę. Dlatego magazyny do wynajęcia cieszą się dużym popytem, przede wszystkim, gdy są w dobrym miejscu. Bardzo istotne jest, w którym miejscu usytuowany jest magazyn, a także co jest w jego pobliżu – to może być kluczowe dla wynajmującego. Prosty dojazd do magazynu będzie jego pierwszym atutem. Istotne jest także wyposażenie magazynu i jego dostosowanie do potrzeb wynajmującego. Na ogół po pierwsze bierze się pod uwagę rozmiary magazynu. Klienci, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, mogą zwracać uwagę na to, z czego wybudowany jest magazyn, czy jest ogrzewany i klimatyzowany.

hala magazynowa

Korzystnie jest, jeśli posiada pomieszczenie socjalne, albo możliwość wynajęcia w okolicy powierzchni biurowej – strona. Bardzo ważnym czynnikiem jest ochrona magazynu systemem alarmowym. Magazyny do wynajęcia muszą mieć odpowiednio duży plac do parkowania, dostosowany do wjazdu i manewrów dużymi samochodami. Gdy rozważacie, czy nabyte tereny inwestycyjne przeznaczyć na halę zweryfikujcie, jaka konkurencja występuje w danym rejonie – najprostszym sposobem szukania takich ofert jest oczywiście sieć. Kiedy zatem macie małą konkurencję lub dobry adwokat kraków świetny koncept, może warto pomyśleć o tym, by tereny inwestycyjne przeznaczyć właśnie na to.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes