Po co firmie ISO? Vademecum dla początkujących przedsiębiorców – czytaj więcej

To całkiem normalna sytuacja, iż początkujący właściciele firm radzą się specjalistów (prawników, kadrowych), od których chcieliby uzyskać pomoc i poradę, jak ożywić własny biznes, dobrze zainwestować gotówkę i spełnić wytyczne określonej normy oraz zwiększać poziom jakości w przedsiębiorstwie. Dobrze jest zapytać o szczegóły profesjonalnego doradcy, który będzie nie tylko wdrożeniowcem ISO, lecz będzie potrafił doradzić, w jaki sposób wybrać metody działania dopasowane konkretnie do profilu firmy. Dobry doradca dostarczy rozwiązań, jakie sprawdziły się już w innych miejscach.Certyfikaty typu ISO albo IFS są certyfikatami, jakie właściwie używane pozwolą rozsądnie rozwijać się danej firmie. Certyfikat ISO jest nadaniem przedsiębiorstwu potwierdzenia, że dany produkt lub usługa są zgodne z odpowiednimi normami prawnymi (sprawdź więcej). System zarządzania jakością ISO to unormowany system zarządzania jakością, bezpieczeństwem BHP lub żywności, jakich standardy opisuje MON (a w naszym kraju Polska Komisja Normalizacyjna). Dzięki niemu udało się wprowadzić uniwersalny znak jakości, który jest rozpoznawalny i obowiązuje na całym globie.

szkolenie

Źródło: pixabay

ISO określa się w oparciu o 8 głównych reguł jakości. Certyfikat ISO wydaje Polskie Centrum Akredytacji i wiele jednostek na terenie całego kraju. Obowiązujące obecnie zasady ISO stanowią jedyną prawomocną normę jakości, inne znane „znaki jakości”, zwykle są chwytami marketingowymi i można je po prostu nabyć. Przedsiębiorstwa i towary z nadanym certyfikatem ISO, są honorowane na całym globie. Spełnienie najwyższych norm ISO jest jednoznaczne z gwarantowaniem usług najwyższej jakości, podobnie z certyfikatem IFS. Przy pomocy oznaczenia certyfikatem, firma może zyskać większe zaufanie kontrahentów.

Dobrze jest pamiętać, że pewne certyfikaty tego rodzaju, przykładowo – IFS, obowiązują przez rok, jeżeli właściciel firmy chce przedłużyć jego czas obowiązywania o kolejny rok, wystarczy że przeprowadzony zostanie audyt .

Interesuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://mdlabels.pl/oferta/etykiety/etykiety-usuwalne/) a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapamiętasz.

Wprowadzony i dopracowany system zarządzania jakością ISO zapewnia zdolność biznesu do ciągłego oferowania produktów które spełniają wymagania klientów i wymagań ustawowych i innych, do których firma się zobowiązała.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes