Po co warto pojechać do Kątów Rybackich? Jakiego rodzaju atrakcje czekają na nas w tej miejscowości?

Wakacje nad morzem to dla niektórych osób z dziećmi jakby coroczny rytuał. Podczas wakacji wyjeżdżają oni na wyczekany wypoczynek, zazwyczaj na dwa tygodnie. Z reguły jednak ludzie udają się w to samo miejsce, gdyż jest sprawdzone, dobre oraz nie wymaga tracenia czasu nas szukanie jakiegoś noclegu. To jest błędem, ponieważ w Polsce jest tak dużo pięknych miejsc nad morze, że można każdego roku jeździć do innej miejscowości. Tak jest choćby z Kątami Rybackimi. Dlaczego warto tam pojechać?

Kąty Rybackie to miejscowość położona na Mierzei Wiślanej. Ogromnym plusem jest bliska odległość Zatoki Gdańskiej z jednej strony, a Zalewu Wiślanego z drugiej. Bliskość ta sprawia, że jest więcej opcji wyboru, jeśli chodzi o sposób spędzania wolnego czasu – ciekawa strona o miejscach na wakacje (Jeżeli poszukujesz kierunku na urlop sprawdź coral travel wczasy turcja) w Polsce.
Z jednej strony bowiem mamy piękną, szeroką plażę, więc możemy standardowo spędzać czas nad morzem. Z drugiej natomiast możemy wieczorami spędzając czas na tarasie jednego z wielu ośrodków, podziwiać urok Zalewu Wiślanego oraz słuchać żab i ogromnej ilości ptaków, jakich ostoja znajduje się na tym terenie.

Morze, Kąty Rybackie

Autor: leosia niezgodka
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z tym, że jest to wieś rybacka, to z łatwością odnajdziemy tam wiele miejsce, gdzie będziemy mogli tak zjeść na miejscu jak i zakupić do domu pyszną, świeżą rybę. Jest to ogromna zaleta dla tych, którzy są fanami tego przysmaku. W Kątach Rybackich znajdziemy dwa porty rybackie, jakie prócz świeżych ryb, dostarczają także malowniczego widoku. Będziemy mogli bowiem z przyjemnością podziwiać stojące w porcie kutry rybackie.

Jeżeli chodzi o szukanie noclegu w Kątach Rybackich, powinniśmy się kierować własną wygodą. Dlatego dobrze jest wybrać coś, co da nam większą swobodę. Tego typu komfort bez wątpienia zagwarantują domki Kąty Rybackie mają dość dużą ofertę tego typu miejsc Szukasz kwater i noclegów w Kątach Rybackich? Ruszajwpolskę!. Nocując w domku będziemy mieli własne osobne wejście oraz do tego mały taras na wyłączność. Jest to niesamowicie wygodne oraz możemy się niemal poczuć jak we własnym domu, siedząc wieczorem na tego typu tarasie.

Nie możemy też zapominać o pięknym oraz jedynym w swoim rodzaju rezerwacie ornitologicznym kormorana czarnego. To w tej miejscowości bowiem jest największa w Europie ostoja takich ptaków. Dlatego nie można nie wybrać się w tak magiczne miejsce, w którym można poczuć się blisko natury.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes