Tag Archives: poczta

Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym przez internet

Blankiet PIT-37 związany jest z wszelkimi profitami uzyskiwanymi oraz rozliczanymi przez płatnika (dla przykładu pracodawcę). Kiedy dochodzi do nawiązania umowy lub dokonania czynności, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, wówczas nie korzystamy z owego dokumentu. To typowa deklaracja, którą składa pracobiorca, zleceniobiorca lub inna osoba, za jaką zaliczki na podatek powinien obliczyć płatnik (dla przykładu chlebodawca, zleceniodawca, itd.).

Czym się charakteryzuje elektroniczny obieg dokumentów w przedsiębiorstwie?

Sporo firm, poza trudnościami z własną bieżącą działalnością, w czasie której muszą ciężko pracować i ustawicznie starać się o klienta, ma przeróżnego typu trudności związane z obowiązkami narzuconymi przez różne urzędy. Na szczęście powstaje coraz więcej nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym można przyśpieszyć pewne procedury, co umożliwia maksymalną oszczędność czasu i wydajny obieg dokumentów. Trzeba mieć również na uwadze fakt, że firmy są zobligowane do gromadzenia wielu dokumentów, (które mogą być kontrolowane przez wyznaczone urzędy), co niejednokrotnie sprawia narastające trudności m.in. z archiwizacją dokumentacji.

Budujemy lokum – o czym trzeba pamiętać?

O swoim gniazdku marzą wszyscy młodsi ludzie. Pragną się uniezależnić od mamy i taty i nareszcie mieszkać na swoim. Te pragnienia są bardziej odczuwalne, kiedy zakładamy własną rodzinę. W tym momencie definitywnie pragniemy się uniezależnić od rodziców i być gospodarzami we własnym domu. Jednakże, nie jest to w naszych czasach takie proste. Bardzo trudno jest wybłagać kredyt na mieszkanie, a także kupić je w korzystnej cenie. Więc wszyscy, którzy posiadają działkę budowlaną są niesamowitymi szczęściarzami.