Tag Archives: podatek

Czy masz pojęcie, które istotne deklaracje powinieneś wypełnić? To rzeczywiście kluczowe kwestie!

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością złożenia różnorakich dokumentów i deklaracji, jakie trzeba przedstawiać przed wieloma instytucjami. Każdy właściciel firmy powinien okazać się zorientowany, które dokumenty w jakiej sytuacji trzeba składać. W wypadku, gdy człowiek czuje się zagubiony w zawiłościach tych różnych akt, może poprosić o pomoc biuro księgowe, jakie udzieli optymalnych porad.

Wskazówki finansowe dla biznesu

Jak odliczyc internet? Podatnik – osoba fizyczna, która korzysta z internetu, ma prawo odliczyć wydatki poniesione z tytułu użytkowania sieci. Od zeszłego roku zmniejszeniu uległa liczba osób mających ulgę na internet.

Regulowanie podatku od przychodu na podstawie ryczałtu od dochodów ewidencjonowanych korzystając z druku PIT 28

Każdy przedsiębiorca zaczynając swoją działalność jest zobowiązany poważnie zanalizować, którym sposobem chce rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Jest dostępnych multum formularzy, każdy asygnowany do konkretnego sposobu rozliczania się z podatku, a należy znaleźć ten odpowiedni dla naszej działalności.

Czym jest wynagrodzenie brutto i jak obliczyć odsetki?

Wynagrodzenie brutto jest to płaca, która jest wynagrodzeniem całym, bez odliczania podatku czy składek, które są opłacane poprzez pracowników. Zarobek brutto składa się więc z wynagrodzenia netto (to znaczy takiego, jakie kolokwialnie mówiąc, odbieramy „na rękę”), składek na ubezpieczenie zdrowotne oraz zaliczki na podatek dochodowy od jednostki fizycznej. Wynagrodzenie brutto, jakie jest otrzymywane przez pracownika, najczęściej jest określone na umowie, bez względu na to, czy jest to umowa o pracę, dzieło bądź zlecenia.

Czy symbol PKWiU musi odnaleźć się na fakturze oraz jakim sposobem ustalić wymiar wypoczynkowego urlopu?

Symbol PKWiU to inaczej Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług, która otacza zestaw różnorodnych produktów, które znajdują się w obiegu gospodarczym na terenie Polski. Mówiąc krótko, są to towary i artykuły, które możemy w Polsce kupić lub sprzedać. Kod PKWiU zdoła odnaleźć się na fakturze, ale nie zawsze jest to nieodzownością.

Obowiązek przedsiębiorcy do składania deklaracji podatkowych

Niezależnie od systemu czasu pracy, wymiar czasu pracy w obranym okresie rozliczeniowym rozlicza się przemnażając 40 godzin przez liczbę całych tygodni wypadających w okresie rozliczeniowym, a potem dodając do uzyskanej wielkości iloczyn 8 godzin i ilości dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, wypadających od poniedziałku do piątku. Wymiar czasu pracy wypada zredukować o 8 godzin za wszelkie święto występujące w okresie rozliczeniowym i wypadające w innym dniu aniżeli niedziela.

Właściwe zajmowanie się dokumentami – ABC

Gdy mamy własną firmę powinniśmy posiadać wiedzę na temat całego mnóstwa spraw, nie są to łatwe sprawy. Trzeba naprawdę ogarniać księgowość. Wiele osób ta cała tzw. biurokracja przeraża, ale jest ona konieczna do normalnego działania państwa. Dlatego należy wiedzieć, jakie druki powinniśmy uzupełnić, w którym momencie. Przykładowo vat 7 druk jest konieczny jeśli chodzi o deklarację dla podatku od towarów i usług. Tak, więc trzeba o nim pamiętać.