Tag Archives: podatek

Wskazówki finansowe dla biznesu

Jak odliczyc internet? Podatnik – osoba fizyczna, która korzysta z internetu, ma prawo odliczyć wydatki poniesione z tytułu użytkowania sieci. Od 2014 roku zmniejszeniu uległa liczba osób mających ulgę na internet.

Odliczenie podatku VAT wciąż sporym kłopotem dla niejednego podatnika

Każdy przedsiębiorca ma określone przepisami prawa powinności co do urzędu skarbowego. Skarbówka chce posiadać wiedzę jaka jest nasza sprzedaż, co zakupiliśmy, i jaki mamy z tego zysk bądź stratę. Jednym z wymaganych przez urząd skarbowy dokumentów jest deklaracja VAT. Dotyczy ona tylko tych przedsiębiorców, którzy pozostają podatnikami VAT. W tym celu trzeba prowadzić specjalną ewidencję VAT. Deklaracja VAT zależnie od typu odliczenia powinna zostać dostarczona w określonym terminie.

Czemu przy rozliczeniu PIT pożądane byłoby oddać 1% dla opp?

Od 1 stycznia 2004 r. postaci płacące podatek dochodowy od osób fizycznych zdołają w zeznaniu rocznym zmniejszyć należny podatek o sumę podarowaną na rzecz organizacji pożytku publicznego, jakkolwiek nie więcej niż do wysokości 1% należnego podatku. Jest to bardzo prosty krok do wsparcia organizacji.

Jeżeli musisz załatwić jakieś sprawy związane z podatkiem, udaj się do swojego urzędu skarbowego oraz przedstaw odpowiedni wniosek

Urząd skarbowy jest jednym z najważniejszych organów w kraju. Polacy mają z nim do czynienia dość często, ponieważ w określonych terminach są zobowiązani złożyć deklarację podatkowe oraz uiszczać stosowny podatek. Wyjątkowo często spotyka to właścicieli firm, gdyż utrzymują kontakt ze skarbówką w różnych ważnych sprawach i nierzadko wnioskują o dostępne ulgi. Warto wiedzieć, z których narzędzi i udogodnień można korzystać, załatwiając sprawy w urzędzie skarbowym.

Danina związana z zakupem towaru poza Polską

Jeśli chcemy kupić coś poza Polską, to raczej nie zastanawiamy się nad opodatkowaniem związanym z daną rzeczą. bardzo często po prostu jesteśmy zadowoleni z tego, że mamy nową rzecz. Ale, jeżeli zostaliśmy przedsiębiorcami to wiemy, że istnieje coś takiego jak wnt.

Czy symbol PKWiU musi odnaleźć się na fakturze oraz jakim sposobem ustalić wymiar wypoczynkowego urlopu?

Symbol PKWiU to inaczej Polska Klasyfikacja Wyrobów oraz Usług, która obejmuje zbiór rozmaitych towarów, które mieszczą się w obiegu gospodarczym na terenie Polski. Mówiąc skrótowo, są to towary oraz artykuły, jakie zdołamy na terenie Polski nabyć lub sprzedać. Kod PKWiU zdoła odnaleźć się na fakturze, ale nie zawsze jest to niezbędnością.

Czym jest wynagrodzenie brutto i jak obliczyć odsetki?

Wynagrodzenie brutto jest to płaca, która jest wynagrodzeniem całym, bez odliczania podatku albo składek, jakie są wynagradzane poprzez pracowników. Płaca brutto składa się więc z wynagrodzenia netto (czyli takiego, jakie kolokwialnie mówiąc, dostajemy „na rękę”), składek na ubezpieczenie zdrowotne i zaliczki na podatek dochodowy od osoby fizycznej. Wynagrodzenie brutto, jakie jest przyjmowane przez pracownika, w większości wypadków jest scharakteryzowane na umowie, bez względu na to, czy jest to umowa o pracę, dzieło czy zlecenia.