Tag Archives: podatek

Regulowanie podatku od przychodu na podstawie ryczałtu od dochodów ewidencjonowanych korzystając z druku PIT 28

Każdy przedsiębiorca zaczynając swoją działalność musi szczegółowo rozważyć, na jakich zasadach będzie rozliczać się z Urzędem Skarbowym. Jest stworzonych multum formularzy, każdy asygnowany do konkretnego sposobu regulowania podatku, a trzeba wykorzystać ten właściwy dla naszego typu działalności.

Czym jest wynagrodzenie brutto i jak obliczyć odsetki?

Wynagrodzenie brutto jest to płaca, która jest wynagrodzeniem całkowitym, bez odliczania podatku albo składek, które są płacone przez pracowników. Płaca brutto składa się więc z wynagrodzenia netto (czyli takiego, jakie potocznie mówiąc, dostajemy „na rękę”), składek na ubezpieczenie zdrowotne i zaliczki na podatek dochodowy od osoby fizycznej. Wynagrodzenie brutto, które jest przyjmowane przez pracownika, najczęściej jest scharakteryzowane na umowie, bez względu na to, czy jest to umowa o pracę, dzieło czy też zlecenia.

Właściwe zajmowanie się dokumentami – ABC

Kiedy mamy swoją firmę powinniśmy posiadać wiedzę na temat wielu spraw, nie są to proste sprawy. Trzeba rzeczywiście ogarniać księgowość. Sporo osób ta cała tzw. biurokracja przeraża, ale jest ona potrzebna do sensownego działania kraju. Z tego powodu trzeba wiedzieć, które druki musimy uzupełnić, w jakim momencie. Na przykład vat 7 druk jest potrzebny przy deklaracji dla podatku od towarów i usług. Tak, więc powinniśmy o nim nie zapominać.

Nie możesz dostać pracy? Załóż swoją firmę

W naszym kraju już od kilku lat można zauważyć naprawdę problem ze znalezieniem pracy. Będzie to oznaczało, że naprawdę wiele osób naprawdę długo nie może dostać pracy. Jednym ze sposobów radzenia sobie z taką sytuacją jest bez wątpienia założenie własne firmy. Swój biznes jest w stanie pozwolić nie tylko zlikwidować status bezrobotnego, ale również stać się początkiem wspaniałego sukcesu.

Odliczenie podatku VAT wciąż sporym kłopotem dla niejednego podatnika

Każdy przedsiębiorca ma określone obowiązki co do urzędu skarbowego. Fiskus chce mieć wiedzę jaka jest nasza sprzedaż, co kupiliśmy, oraz jaki mamy z tego zysk bądź stratę. Jednym z pożądanych przez urząd skarbowy papierów jest deklaracja VAT. Dotyczy ona tylko przedsiębiorców, którzy są podatnikami VAT. W tym celu powinno się prowadzić specjalną tabelę VAT. Deklaracja VAT w zależności od typu odliczenia winna zostać złożona w wyznaczonym terminie.

Nie masz pojęcia jak założyć własną działalność gospodarczą? Odpowiedź na to pytanie oraz wiele innych odszukasz w sieci

Marzysz o własnej firmie, jednakże nie wiesz od czego warto zacząć? Już teraz możesz wybrać się do konsultanta, jaki powie Ci jaką ścieżką kariery powinnyśmy pójść. Jeśli przed tego rodzaju spotkaniem chciałbyś się rozeznać w temacie to już dziś trzeba sprawdzić w internecie kilka podstawowych definicji.

Obowiązek przedsiębiorcy do składania deklaracji podatkowych

Niezależnie od systemu czasu pracy, wymiar czasu pracy w uznanym okresie rozliczeniowym oblicza się mnożąc 40 godzin przez liczbę pełnych tygodni wypadających w okresie rozliczeniowym, a później dodając do otrzymanej ilości iloczyn 8 godzin i liczby dni pozostałych do końca okresu rozliczeniowego, przypadających od poniedziałku do piątku. Wymiar czasu pracy trzeba obniżyć o 8 godzin za wszelkie święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu aniżeli niedziela.